Тешка сообраќајка кај влезот на Скопје

0
169

На автопатот Куманово-Скопје, на влезот во главниот град, утрово се случи тешка сообраќајка.

Мерцедес со кумановски регистрации удрил во пешак во 9:40 часот.

Увидот е во тек, а веднаш е повикана и брза помош.

Не е позната состојбата на повредениот пешак.

Коментирај