Терале лица со попреченост на односи, додека тие снимале со мобилен

0
299

Пред неколку дена во битолското село Кукуречани врз С.К., лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од П.К., исто така лице со тешка интелектуална попреченост. Делото било снимено со мобилен телефон од страна на други лица.

Случајот во полиција вчера го пријавил З.К (44) од село Кукуречани, татко на С.К.

Веднаш се преземени соодветни мерки и од слобода е лишен А.Т. (19) од село Габалавци, кој е задржан во СВР Битола и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, се наведува во денешниот МВР-билтен.

Полицијата презема дополнителни мерки во врска со случајот.

Извор:Република

Коментирај