Тасевски: Сите од врвот на СДСМ биле кај Боки, ама доаѓале на гости за другарување, а не како подизведувачи

0
369

Значи сите од врвот на СДСМ му биле домче кај Боки. НЕВЕРОВАТНО. Инаку он сам ги правел дубарите. Они поим немале. Онака му доаѓале на гости, за другарување, а не како подизведувачи. Ви се молам – напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Оваа реакција на Тасевски доаѓа откако на социјалните мрежи се појави видео кое јасно покажува дека вицепремиерката Радмила Шекеринска многу добро се познавала и имала блиски односи со осудените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева.

ВИДЕО: Шекеринска седи со Боки 13 и Катица, а тврди дека ги знае само од телевизија

Коментирај