Таравари жестоко го нападна Заев: Жал ми е за него, само ги повторува лагите

0
596

Откако изминативе денови, односите помеѓу владината коалиција и Алијансата за Албанците не беа во најдобар ред, за што беше потребна и средба помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на Алијансата, Зијадин Села, екс-министерот за здравство, Арбен Таравари, упати остра критика кон Заев на својот Фејсбук профил.

Објавата на Таравари дополнително ги потврдува шпекулациите дека тие ќе излезат од Владата, бидејќи Министерството за здравство сметаат дека им припаѓа нив според договорот за влада.

Коментирај