Тања коленичеше пред него, премиерот во заминување поцрвене

0
1407

Премиерот во заминување Зоран Заев искрено се збуни и поцрвене, кога пред да даде изјава за новинарите по завршувањето на Самитот на НАТО во Лондон, една од нив клекна пред него.

Како што рече самата, клекнала за да не им смета на камерите, но на премиерот во заминување му стана незгодно и ја замоли да застане до него.

Извор:Република.мк

Коментирај