7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Зоран Заев

Ознака: Зоран Заев

Директни помагатели и соучесници: Зоран и Вице Заеви во текот на...

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди...

Заев призна дека снимката е автентична и дека давал пари во...

Претседателот на СДСМ Зоран Заев призна дека e автентична снимката што ја презентираше пратеникот Милошоски и на која се слуша дека тој дава пари на 1...

Мозокот е врвот на СДСМ и семејството Заеви: „Рекет“ станува државен...

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два дена. Имено за она што имавме индиции пред два дена за жал се...

Рускоска ќе го анализира материјалот на Милошоски, па ќе одлучи како...

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција преку соопштение извести за средбата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Анотнио Милошоски, со обвинителката Вилма Рускоска. Денеска во...

Што ја премисли Русковска: Зошто таков пресврт во ставови, зошто одлучи...

Новинарот Предраг Димитриевски на телевизија 24 со огромна доза на сомнеж говореше за денешната одлука на Вилма Рускоска јавноста да биде изземена од судењето...

Наков: Вчерашниот марш докажува дека самата Влада на СДСМ е виновна...

Маршот на Владата за правда индиректно значи и неуспех на реформите во судството – оценува правникот Александар Наков, за Алсат. Тој вели дека власта имала...

Милошоски најави средба со Русковска – Ќе ѝ предаде снимка од...

Антонио Милошоски, на неговиот Фејсбук профил најави дека денеска, на негова иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе се сретне...

Рекет е добро координирана акција од врвот на СДСМ: Да се...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва одржа вонредна прес-конференција во врска со објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“, за кој тој вели дека јасно и...

Заев на денешниот марш: Судии, обвинители, поротници – ослободете се никој...

„Сите предмети ќе имаат правна разрешница врз основа на фер и траспарентни постапки. На обвинетите ќе им се суди врз база на докази. Нема...

Мицкоски: Добив две понуди за ТВ дуел, јас ги прифаќам –...

Во изминатите две недели до мене пристигнаа две понуди за ТВ дуел со Зоран Заев. Првата е на телевизијата Канал 5 за 28 февруари...

Популарно