21.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019
Tags Зоран Заев

Ознака: Зоран Заев

Јанушев: Заев не разбира што е одговорност зошто, нели, само за...

Зоран Заев и криминално-рекетарската банда од СДСМ тврдат дека платите растат, пензиите се покачуваат, се гради како никогаш до сега, образованието и здравството целосно...

ВМРО-ДПМНЕ: Улогата на Заев во криминалот станува јасна за целата јавност,...

Второ сведочење во кое што Зоран Заев е директно споменат како глава на политичко-обвинителско-медиумскиот октопод. Втор пат јасно се гледа поврзаноста на Зоран Заев...

Ѓорчев до Заев: Вашиот речник зборува за Вас, ваков срам НЕ...

Откако премиерот Зоран Заев го употреби зборот „паламуди”, пратеникот Влатко Ѓорчев му реплицираше на премиерот Заев. Ѓорчев истакна дека такви зборови и терминологија не прилегаат...

Осумка за поткуп – број судбински поврзан со Заев

Осумката стана број судбински поврзан со Зоран Заев, рече вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Штип. Тој потсети на осумте милиони за „Глобал“...

Имаме долг кон родителите од Смилковско да им ја вратиме надежта...

Навистина веќе никој не верува дека било што добро може да направи оваа власт и веќе не поминува онаа слика за наивен човек кој...

Заев по „народски“ ги брани своите предлози: 20 години државата ве...

Премиерот Зоран Заев со „народски јазик“ во одбрана на предлогот за министерка за финансии Нина Ангеловска откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев од неа...

Мицевски: Не е потребна смена на неколку министри, туку оставка на...

После вакви афери и скандали во кои што се замешни и во кои се споменуваат највисоки владини функционери, во европските демократски држави паѓаат влади...

Јанушев: Заев се плаши да се соочи со народот, бујрум на...

Зоран Заев и СДСМ се против предвремени избори, а најрано според нив може да бидат во октомври 2020 година. Исто така, за избори ќе...

Младите од Ново Село го пречекаа Заев со порака: „Црна трака...

Младите од општина Ново Село го пречекаа премиерот Зоран Заев со порака: „Црна трака пресековте за Македонија”. Посетата на Заев е заради сечењето црвена лента...

ВМРО-ДПМНЕ: Русковска четири месеци кова план како да го амнестира Заев

Четири месеци откако е пријавен случајот со милионскиот рекет, ЈО единствено што прави е обид да ја убеди јавноста дека Боки 13 бил толку...

Популарно