26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019
Tags Зоран Заев

Ознака: Зоран Заев

Колумна на Латас: На пола пат до пеколот, и чекор повеќе

Премиерот барал поддршка од функционер на ДУИ да се смени претседател на Врховен суд… Шефицата на СЈО им се заканила на колегите дека ако...

Ванковска: Заев ќе ги чува спомениците на кои „шарените“ истураа боја

Владата на Заев сега ќе мора да ги чува спомениците од „Скопје 2014“ и тоа истите на кои „шарените“ истураа бои, коментира на „Фејсбук“...

Боки 13 со два збора за неговата сексуална определба го демантираше...

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран...

Колумна на Миленко Неделковски: Три ангели, „Четири ангели“, пет амбасадори…

БРОЈ 1. Во обвинителскиот кампус во Македонија, само Вилма Рускоска и Бодан, потомокот на Заре Лазаревски, се со скопско потекло. Сето друго е Боговиње, Смоквица,...

Мицкоски одговори на лагите и конструкциите: Заев е во паника бидејќи...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук статус денеска пишува дека Зоран Заев е во паника бидејќи криминалот е разоткриен. -… Очигледно е дека...

Гајсер: Мојот Фејсбук профил е хакиран, Заев сака полесно да дојде...

Мојот фејсбук-профил е хакиран. Уште од 9 август се отворени неколку лажни профили. Ниту еден од новите профили не е мој. Тоа е стапица....

Твит на неделата: Човештвото ќе стигне на Марс, а Заев шмиргла...

2019 година. Човештвото ќе стигне на Марс, а Заев шмиргла шахти за да ги усреќи соседите, пишува на твитот на Гоце. 2019 година. Човештвото ќе стигне...

Мицкоски: Заев е на колена и веќе нема кредибилитет оваа влада...

Заев е на колена и веќе нема кредибилитет оваа влада која тоне во сопствениот неуспех. Неговиот пад и заминувањето на оваа влада не е...

„Македонија не е пашалак на Заевци, а народот заробеник на нивниот...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека падот на оваа власт не е прашање дали ќе се случи туку кога. -Едноставно дојдовме до степен кога...

Какви докази има семејството на Боки Тредичи за „Рекет” против Заев

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, одржа прес-конференција за „Рекет”. – Криминал од вакви размери не е можен без поддршка од Заев. Јанева не е во...

Популарно