9 C
Скопје
понеделник, октомври 22, 2018
Tags Зоран Заев

Ознака: Зоран Заев

Заев: Верувам дека изготвените амандмани ќе бидат изгласани со поголемо мнозинство...

Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово изрази уверување дека во рамките на 15-те дена за изготвување на нацрт-амандамните ќе се најде заедничко решение меѓу...

„Лидер“: Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта! (ДОКУМЕНТИ)

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“,...

Апасиев одговори: ШО БИ НАПРАИЛ ТИ АКО СИ… Иванов, Мицкоски, Јавен...

Често добивам пораки у инбокс, од типот: „А ШО БИ НАПРАИЛ ТИ АКО СИ...“? Епа ај да не одговарам поединечно, еве у кратки црти: 1. Ако...

Јанушев обелоденува како власта ги уценува пратениците од опозицијата: Со што...

Структури на власта и структури кои одработуваат за оваа власт, вршат жестоки уцени, закани и притисоци врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра...

Ѓорчев: Владата на Заев е убедливо последна во Европа- да беше...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради како што вели, огромниот пад на Владата на европски рамки. -Владата на Заев...

Заев: Пратеници да кажеме „да“, историјата ги памети правилните одлуки

Премиерот Зоран Заев денеска преку својата официјална Фејсбук страница ги повика пратениците да донесат правилна одлука и да кажат „да“ за можноста која е...

Цуцуловски: По повод умното, емотивното и татковски загриженото излагање на Заев,...

По повод умното, емотивното и татковски загриженото излагање на Зоран Заев, во целост (интегрално) го препостирам мојот текст „Мара ќе ја мажат“ од 12.09.2018....

Мицкоски: Со Заев има шанса само да констатираме дека Договорот е...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не отстапува од партискиот став дека е неуспешен референдумот за Договорот со Грција. На прашањето дали има шанса да се...

Заев: Македонија ќе ја мажиме во богата фамилија (ВИДЕО)

„Замислете ја мажите својата ќерка во богата фамилија, но имате приговор дека ќе и бил сменет идентитетот, односно ќе и било додадено уште едно...

Јакимовски: Заев се поигруваше со луѓето од 27-ми април, а сега...

Неговите панталони се спуштени. Да не бидам вулгарен тој е спремен многу повеќе да даде отколку амнестија и помирување. За какво помирување тој зборува?...

Популарно