11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Знаме

Ознака: Знаме

ФОТО: Италијанците го тргаат знамето на ЕУ од јарболите и го...

Незадоволството од односот на Европската унија кон Италија, наспроти помошта од Кина, поттикна замена на знамето на ЕУ со кинеското на јарболите низ најтешко...

Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све,...

„Е не можам, жими све ќумрам :))))))))))))))) Ќе далдисам некој ден од смеење, жими све, не е на арно ова :))))))))))))))) Еве го авионот...

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата...

Шекеринска се пофали на Фејсбук: Македонското знаме во Лондон на јарбол...

Гордост! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на Самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!, напиша министерката...

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ СРАМ: Непочитување на протоколот е непочитување на сопствената...

Вчеравечер се случи уште еднаш голем срам за Република Македонија. Во кабинетот на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски за време на официјалната средба со...

Да не се правиме луди: Знаме нема – знаме има

Интересно соопштение од Владината прес-служба пристигна на нашата адреса. Дури три реченици текст, а ниту еднаш не напишале „лажна вест“. Затоа медиумската машинерија побрза...

По неколку грешки со знамињата, Брнабиќ пречекана без знаме

Протоколот на Владата си ја научи лекцијата, но не да го поставува вистинското знаме пред делегацијата која доаѓа, зашто другото е дипломатски скандал и...

ФОТО: Некст Тајм го истакнаа знамето од Кутлеш на својот настап...

Популарното дуо „Некст Тајм“ уште еднаш предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, по својот нов настап, во кој повторно ја освоија публиката. На својот...

Згаснува сонцето од Кутлеш: Oд денес не смее да стои на...

Симболот на првото знаме на независна Македонија, Сонцето од Кутлеш, од денес не смее да стои на ниту еден споменик, ниту пак институција или...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Собранието на Република Македонија го усвои црвеното знаме...

На 11 август 1992 година со одлука на Собранието на Република Македонија беше усвоено државното црвено знаме со златно-жолто сонце, со осум основни и...

Популарно