19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Жозе Мурињо

Ознака: Жозе Мурињо

(ВИДЕО) Шоу на Мурињо: Жозе предвидува – кој оди понатаму на...

„Russia Today“ напарави интерсно видео со еден од најдобрите тренери на планетата. Жозе Мурињо за руската телевизија го изнесе своето мислење за тоа која репрезентација како...

Мурињо за Светското во Русија: Шпанија е фаворит, Португалија без Роналдо...

Фудбалскиот свет со нетрпение го очекува Светското првенство во Русија кое започнува за нешто повеќе од еден месец. Сезоните скоро во сите фудбалски лиги се...

Мурињо: Погба е најдобриот играч од средниот ред

Тренеротна Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека Пол Погба е најдобар светски фудбалер за врска. - Погба е најдобар играч од средниот ред. Тој е...

Популарно