32 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Жозе Мурињо

Ознака: Жозе Мурињо

ВИДЕО: Ново шоу на Мурињо – Јас како играч бев мрзелив,...

Жозе Мурињо е познат по своите спектакуларни пресконференции, па направи ново шоу на последниот прес. Еден од новинарите коментираше дека слушнал дека Мурињо бил крајно мрзлив во...

ФОТО: Mурињо вчера го „шпиунираше“ Лајпциг

Лигата на шампионите наскоро ни се враќа на ТВ екраните, а првите натпревари се играат на 18. Февруари. После два месеца пауза најсилното клупско натпреварување...

Знае колкава му е чергата: Мурињо е свесен дека Тотенхем не...

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, зборуваше за потенцијалот за „спарс“ на трансфер пазарот. – Јас сум во Тотенхем. Ја знам филозофијата на клубот, проектот, целите....

Мурињо се враќа на „Олд Трафорд“: Дали одмаздата ќе ја сервира...

Манчестер Јунајтед е домаќин на Тотенхем во еден од најинтересните натпревари од 15-то коло во англиската Премиер Лига. Враќањето на Мурињо на Олд Трафорд...

Мурињо пред враќањето на „Олд Трафорд“: Јас не губам – или...

Жозе Мурињо утре (20:30 часот) за прв пат како тренер ќе се врати на „Олд Трафорд“ по отказот кој го доби во декември минатата...

ФОТО: Листата на топ 10 најплатени тренери во светот, Мурињо на...

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо се позиционира на второто место меѓу најплатените фудбалски тренери во светот. „Специјалниот“ со годишна плата од 17,5 милиони евра...

Третолигашот Осогово со „понуда“ за Мурињо: Дојди си кај нас, ќе...

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо пред два дена доби отказ од Манчестер јунајтед, а со „понуда“ за тренерското столче на Мурињо е македонскиот третолигаш Осогово. Тој...

ФК Осогово со понуда до Мурињо: Дојди кај нас!

Македонскиот третолигаш Осогово од Кочани упрати директна понуда до Португалецот Жозе Мурињо за работа во овој македонски фудбалски клуб. -Жозе Мурињо дојди кај нас! Нема...

Лампард откри што му дошепнал Мурињо пред пенал рулетот

Френк Лампард го оствари својот најголем успех како тренер откако синоќа ги предводеше своите фудбалери на Дерби Каунти до голема победа и сензација на...

Жозе Мурињо со прогноза за осминафиналето на СП

Жозе Мурињо ја даде својата прогноза за групната фаза на Светското првенство. Португалецот јасно вели дека навива за своите и дека очекува успех, но...

Популарно