7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Живот

Ознака: Живот

Минатото vs. Денешницата: Сметка за мобилен, за интернет, кредит за стан,...

Дека времето се менува од година на година покажуваат многу работи, а луѓето сетоа тоа го чувствуваат на свој грб. Обично повозразните често знаат...

5 животни лекции кои ги научивме од Малиот принц: Никогаш не...

Малиот принц е книга која ја засакуваме уште од првите редови на читањето. Нејзината моќ лежи во тоа што ни помага да се потсетиме...

Овие три работи кои треба да ги игнорирате ако сакате мир...

Дали сакате да живеете мирно и спокојно? Можете за себе да си изградите свет без негативна енергија и лоши вибрации. Сомнеж во себе Исфрлете ги од...

Елитни ресторани и скапи штикли не се луксуз – Вистински луксуз...

Не е луксуз да имаш скапа шминка и штикли, да одиш во елитни ресторани. Вистински луксуз е да живееш онака како што сакаш. Во...

Како да го научите мозокот да го гледа светот од позитивната...

Нашиот мозок не е создаден за создавање среќа, колку и да го сакаме тоа. Нашиот мозок еволуирал за да се осигури дека ќе преживееме....

Животот е за да се живее со полни гради: Принципи кои...

Наместо постојано да пливаме и да се бориме против брановоите, зошто да не застанеме и да не дозволиме животот да нѐ научи нешто? Во природата...

Коби Брајант: Наша одговорност е како ќе нè паметат другите, или...

НБА ѕвездата Коби Брајант беше едно од најголемите имиња во кошарката. Тој ја заврши својата кариера во 2016 година, а медиумите вечерва известуваат дека...

Јапонската уметност на живеењето: Секој ден е посебен, а секој момент...

„Ичиго Ичи“ е јапонска филозофија за животот и нѐ потсеќа на тоа дека секој ден е посебен и секој момент е бескрајно вреден. Еднаш...

Приказна за животот: Кога ова ќе го сфатиш, ништо никогаш нема...

Понекогаш некои луѓе доаѓаат во твојот живот и веднаш знаеш дека требало да влезат, дека има некаква цел, некаква лекција во сето тоа. Никогаш...

Даме Груев – Револуционер и национален деец кој го посвети животот...

На денешен ден, 23 декември, 1906 година во село Русиново, беровско е yбиeн Дамјан Јованов Груев, познат меѓу народот како Даме Груев - македонски...

Популарно