30 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags жени

Ознака: жени

Виц на денот: Проблеми на мажите со пијаните сопруги

Две мажени жени излегле сами и прописно се испијаниле. После полноќ тргнале да си одат дома. По патот им се примочало, па решиле да...

Виц на денот: Бесплатни совети за жените

Бесплатни совети за жените: 1. Девојки, не си го губете времето со ерген. Штом до сега не се оженил, и за вас нема да...

Крстот како спасител на Македонките – Статија во американскиот весник „The St....

„Тетовираниот крст ги штити жените. Жените христијанки од Македонија, означени со крст меѓу очите“. Поради саможртвата на спасителот Исус Христос, кој што со тој чин...

Две жени и двегодишно дете депортирани во Скопје од боиштата на...

Преку Меѓународниот аеродром Скопје вчера е извршена депортација на три лица од женски пол, од кои две со регулиран статус на македонски државјанки и...

Верувале или не: Жестоките пцовки ја намалуваат болката

Традиционалните пцости, не оние помеките алтернативи, туку оние пожестоките, ја зголемуваат издржливоста на болка, и тоа до една третина, објави „Мирор”. Група научници предводени од...

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ДАМИ: Како 8 Март стана меѓународен ден на жените?!

Иако главно се одбележува со подарување на цвеќе и бонбониери, овој празник треба да нè потсети на често загрозените права на вработените жени. Меѓународниот ден...

8-март во Македонија (вицови и афоризми): Каков поклон ми купи мојот...

Се насмеавте ли денес? Во пресрет на денешниот празник на жената еве неколку интересни вицови и афоризми поврзани со 8-ми март. – Душо, со мажот...

2 февруари 2020: Овој датум е особено важен и магичен за...

2 февруари 2020 година (02.02.2020) претставува исклучително поволен ден. Според нумеролозите, овој ден е навистина магичен за женската енергија. Низата броеви 2-2-2-2 се случува само...

Денес се слави Зачнувањето на Света Ана: Вечно име и празник...

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9-ти декември. Денеска е Зачнување на Света Ана. Денес Црквата ги слави светите Јоаким и Ана, родителите...

Давале бесплатно гориво за сите што ќе дојдат во бикини, но...

На една бензинска станица во рускиот град Самара дошле до идеја како да привлечат клиенти. Имено, бесплатно гориво би добиле сите кои би дошле...

Популарно