-1.9 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Жена

Ознака: Жена

Кршела се пред себе – Тетовчанка направила драма

Полицајци лишиле од слобода жена на 47 години откако била пријавена од вработените во Центарот за социјални работи во Тетово за дрско однесување. Таа,...

Мајка со деца од Македонија снимена во Сирија: Државата да ни...

Албанската телевизија А2 вчера престојуваше во сирискиот камп Ал-Хол од каде објави и репортажа, а во неа се најде и жена од Македонија во...

Знаци кои јасно покажуваат несреќна жена во брак

Некои жени јавно признаваат дека се несреќно мажени, а некои не се подготвени тоа да им го признаат на партнерите, а понекогаш ниту на...

Светот згрозен: Жена сама се породи во затворска ќелија- врескаше од...

Шокантни видеа се појавија на интернет од затвор во околината на Денвер. Дваесет и шестгодишната Дијана Санчез почнала да се пораѓа, врескала од болка,...

Шест главни животни правила според кои секоја жена треба да се...

Сите ние се обидуваме да го живееме овој живот колку што е можно подобро. Турбулентните периоди и разочарувања се чести гости во нашите животи,...

Драма во Македонија: Жена со изгореници на рацете и лицето во...

Жена се здобила со тешки изгореници откако и се запалила помошната просторија од викендица во Кратово. Во 14.20 часот во Полициската станица Кратово, 66-годишната Л.П....

Жена роди бебе во такси, камерата снимила се

Камера во такси во Њујорк го сними моментот кога жена која се качила во такси за да биде однесена во болница за да се...

Жени уживајте во животот, овој ден нема да се повтори!

Сакав мојот дом да биде совршен, знаев секој викенд да поминам барем 5 часа чистејќи, во случај некој да не помине. Еден ден сфатив...

(ВИДЕО) Тепачка во авион – без причина го истепа сопругот

Љyбомopaта го заматува умот, а кога главни актери се Американци во авион, ситуацијата знае да биде посебно тензична, како што може да се види...

Што и е потребно баш на секоја жена?

На секоја жена понекогаш и недостига самодоверба, поддршка и охрабрувачки зборови. Потребно ѝ е да знае дека е сакана, но и совршена онаква каква...

Популарно