19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Жељко Јоксимовиќ

Ознака: Жељко Јоксимовиќ

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ изгледа како темпирана бомба: Го наследи талентот...

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ со сегашната сопруга има три деца, но од претходниот брак со поранешната сопруга Весна има ќерка. Станува збор за Мина која...

Јоксимовиќ во „Еден на еден“: Ќе ги тужам сите што ја...

Во саботата имавме прилика да уживаме во втората епизода од осмата сезона на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“. Гостин беше можеби најпознатиот пејач во регионот, српската...

Распродаден саботниот концерт на Жељко Јоксимовиќ

Концертите на 1, 2 и на 3 декември ќе бидат сосема поинакви од оној историскиот на „Филип Втори“ Од македонскиот организатор на целиот овој проект...

Популарно