26 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags земјотрес

Ознака: земјотрес

Силен земјотрес: Денеска тресеше и во Грција

Силен земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер денеска ја погоди Грција. Според податоците од центарот за објавување и предупредување од земјотреси, потресот бил...

Најнови детали за земјотресот во Албанија: Повредени над 500 лица, уништени...

Заменик-министерот за внатрешни работи на Албанија, Равена Вода, соопшти дека 3.135 граѓани се евакуирани и 5.497 домови се тешко оштетени по катастрофалниот земјотрес во...

Нови 8 земјотреси ја погодија Албанија

Осум земјотреси денеска ја стресоа Албанија. Се работи за земјотреси со јачина од 2.5, 3, 2.4, 4.3, 2.3, 2.7, 2.2 и 2.8 степени.Повеќето од...

Албанците повторно без сон: Цела ноќ мали потреси, утрово силен земјотрес

Во Албанија по синоќешниот земјотрес кога во 22:36 минути ги потресе со јачина од 4.4 степени според Рихтер, следуваа серија малку послаби кои наликуваа...

Уште еден силен земјотрес ја погоди Албанија

Нов силен земјотрес е регистриран во Албанија. Според податоците земјотресот бил со магнитуда од 4.5 степени според Рихтеровата скала, јавуваат албанските медиуми. Епицентарот на земјотресот...

Повторно се стресе Албанија: За половина час два земјотреси

За половина час два земјотреси ја погодија Албанија.Првиот беше во 21 часот и 53 минути по локално грчко време со еприцентар 35 километри од...

Новинарка од Драч поминала 60 часа на терен, во „куфер“ го...

Албанската новинарка Клодијана Хакај, од Драч, поминала 60 часа на терен и тоа со тримесечно бебе. Бидејќи останала без стан во земјотресот, мислела дека...

Од минута во минута расте бројот на загинати во земјотресите во...

Се приведува кон крајот операцијата за потрага по преживеани и за извлекување на телата на загинатите во земјотресот што ја погоди Албанија, а до...

ТРОГАТЕЛНО: Близначиња и нивниот брат во прегратка на мајката пронајдени под...

Бројот на жртвите од катастрофалниот земјотресот што утрото на 26 ноември ја погоди Албанија се искачи на 46. Од под урнатните на нивната куќа...

Уште еден силен земјотрес ја стресе Албанија

Нов посилен земјотрес денеска ја стресе Албанија, со јачина од 4,9 степени по Рихтер. Потресот бил на длабочина од 20 километри, на 18 километри од...

Популарно