26 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags Здравство

Ознака: Здравство

Над 6.000 заболени, повеќе од пола активни – Македонското здравство се...

Да не беше хибриден режим, Заев во Македонија ќе беше затворен за корупција, а владата ќе се справуваше со корона-кризата, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи...

Стојаноски: Во справувањето со корона вирусот се пристапи со микс од...

Во ситуацијата со справување со последиците од корона вирусот се пристапи со еден микс од политика и здравство. На пример Дебар беше позитивен пример,...

Мисајловски: Здравствената ситуација во Македонија, за жал, е лоша и нестабилна...

Денеска, сведочиме на нов голем бран на новозаболени од корона вирусот. Тоа укажува на тоа дека здравствената ситуација во Република Македонија, за жал, е...

Нови пет лица ја изгубија битката против корона, регистрирани се 29...

На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години од тетовско Челопек и...

Османи: Обезбедени се 55 респираторни машини за потребите на здравство во...

Вкупно 55 респираторни машини се обезбедени за потребите на здравството во Македонија за справување со ситуацијата на корона вирусот, информираше вицепремиерот за европски прашања,...

Се огласи Детската клиника во врска со родителите на шест месечното...

Универзитетската Клиника за детски болести – Скопје, во интерес на вистината, сака да ја информира јавноста за видео снимката која денеска (25.03.2020 година) родители...

Д-р Кузмановски: Постојат многу недостатоци во организацијата на здравствената служба во...

Малку се тестира за коронавирус во државата. Бројката од 800, 900 тестови не е доволна, вели д-р Игор Кузмановски на денешната панел-дискусија Live Chat...

Д-р Димитриева: Состојбата во примарното здравство е во хаос, ваков аматеризам...

Сакам да ја известам јавноста, особено новинарите кои присуствуваат на прес конференциите со министерот, дека состојбата во примарното здравство е во хаос! Фигуративно на...

Јанушев: Неспособноста на владата и Зоран Заев е толку алармантна што...

Неспособноста на Владата и Зоран Заев е толку алармантна што почна да се плаќа со здравјето на граѓаните. Наместо Министерството за здравство да биде главен...

Мицкоски со пакет мерки за револуција во квалитетот на здравството: 4...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конфренцијата соопшти дека партијата има пакет мерки за револуција во квалитетот на здравство. Од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат изградба...

Популарно