27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Здравје

Ознака: Здравје

Потребни се гаранции за здравјето на граѓаните: ВМРО-ДПМНЕ е на став...

Откако денеска лидерите Христијан Мицкоски и Зоран Заев не се договорија за датумот за избори, од ВМРО-ДПМНЕ брифираат зошто немало договор. Оттаму велат дека...

Корона кластерот СДСМ ќе си помогне и себе и на граѓаните...

Цело СДСМ е претворено во најголем и најопасен заразен кластер на Ковид 19. Со нивното ризично однесување ги доведуваат во прашање и сопствените животи...

Даштевски: Паднаа маските, СДСМ се грижи само за своите интереси, здравјето...

Вчера на 02 Мај 2020 маските конечно паднаа. СДСМ на прес конференција агресивно најави дека сака брзи избори. Тоа го негираше скоро три недели,...

Атанасовски: Има ли некој да направи ред во оваа држава –...

„Си земав за слобода да ги објавам фотографиите што ги најдов денес на ФБ. Па добро бе луѓе нели гледате кој клошари се банките,...

Колумна на Сотир Костов: Кога парите и профитот се поважни од...

За солидарноста и хуманоста што и недостасуваат на ЕУ и светската заедница и како Зоран Заев, преку наводна солидарност, меѓусебно помагање и големо почитување...

4 РЕЦЕПТИ: Утрински џусови кои ќе ви дадат енергија за целиот...

Сите знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот. Здравиот појадок ни овозможува да уживаме во текот на целиот ден, ни ги задоволува сите...

Науката докажува: Прегрнете ги саканите, тоа ќе ве направи поздрави и...

Прегратките се одличен начин да им покажете на луѓето дека се грижите за нив, но и да им помогнете за време на болка или...

Рецепт за зајакнат на имунитет

Во одредена мера да се заштитите од пандемијата која не демне во овој период, важно е да го зајакнете вашиот имунитет. Препорачливо е да...

Од оваа храна вирусот зајакнува: Еве кои намирници треба да ги...

Правилниот избор на храна може значајно да помогне да се спречи развивањето на вирусот, затоа паметно бирајте овие денови За организмот да создаде механизам кој...

„Шеста управа“ на МВР: Здравјето ни е загрозено, Спасовски и СДСМ...

Секторот за обезбедување во МВР, попознат како „Шеста управа“, оставен на милост и немилост од Оливер Спасовски, пишува Курир. Имено вработени од овој сектор на МВР...

Популарно