6.1 C
Скопје
понеделник, март 30, 2020
Tags Здравје

Ознака: Здравје

Науката докажува: Прегрнете ги саканите, тоа ќе ве направи поздрави и...

Прегратките се одличен начин да им покажете на луѓето дека се грижите за нив, но и да им помогнете за време на болка или...

Ширите негативни коментари побрзо и од корона – Се огласи првиот...

Ми фрлифте анатема за корона вирусот, ме издвојувате од заедницата и ме предавате на милост или божји суд. Читам најразлични коментари од исмејување, цинизам,...

Рецепт за зајакнат на имунитет

Во одредена мера да се заштитите од пандемијата која не демне во овој период, важно е да го зајакнете вашиот имунитет. Препорачливо е да...

Од оваа храна вирусот зајакнува: Еве кои намирници треба да ги...

Правилниот избор на храна може значајно да помогне да се спречи развивањето на вирусот, затоа паметно бирајте овие денови За организмот да создаде механизам кој...

„Шеста управа“ на МВР: Здравјето ни е загрозено, Спасовски и СДСМ...

Секторот за обезбедување во МВР, попознат како „Шеста управа“, оставен на милост и немилост од Оливер Спасовски, пишува Курир. Имено вработени од овој сектор на МВР...

ЗАШТИТЕТЕ СЕ: Девет намирници кои секогаш треба да ги имате на...

Борбата со вирусите во критичните периоди од годината е навистина тешка и мачна, посебно за оние кои се поподложни на нивните влијанија и имаат...

Мицкоски: Не треба „Пи-Ар“ и трка за политички поени и слава,...

Состојбата со справувањето со корона вирусот од ден на ден се влошува, и бара максимално ангажирање на сите стручни и кадровски потенцијали но и...

Дознајте за штетите од диети, вежбање и користење на хемиски препарати...

Долго време погрешно се мислеше дека губењето на тежината е остварливо само со помош на физички вежби или строга диета. Сепак ниту еден центар...

Готвењето на плин е лошо за здравјето – еве што треба...

За разлика од електричните рингли, плинските имаат една маана. Додека готвите, се ослободува дополнителна количина на јаглероден моноксид, азот диоксид и формалдехид. Да биде појасно,...

Ни коронавирус ништо не му може: Зајакнете го имунитетот со овој...

Исклучително лековито и здраво, цвеклото е идеална намирница за зајакнување на целиот организам, особено за имунитетот и би требало да си го подготвувате во...

Популарно