6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags Затвор

Ознака: Затвор

Ангелов со емотивно писмо до сопругата: Не тагувај Наташа, и покрај...

Претседателот на Македонското патриотско здружение „Ќосето“, Горан Ангелов кој вчера беше осуден на 12 години затвор поради „тероризам на 27 април“ напишал писмото до...

УФЦ борецот Конор МекГрегор заврши во затвор!

Ултимејт борецот од Ирска, Конор Мекгрегор мина неколку часа во затвор на Флорида. Причината е кршење на телефон на фан и потоа ги зел остатоците...

Наместо одземање на телефоните, побарано затворениците да не ги злоупотребуваат

Управата за извршување санкции наместо да интервенира и да ги одземе мобилните телефони на притворениците и затворениците, апелира да не ги злоупотребуваат. Во телефонски...

Ѓоко Котевски останува директор на затворот во Шутка

Оставката на директорот на затворот Ѓоко Котевски, пристигнала на Илинденска бр.2. Но, тој ќе биде разрешен по изборите, објави „24 мк“. Инцидентот во кој беа натепани...

„Директорот на Шутка знае дека службениците ги снабдуваат затворениците со нелегални...

Во вечерашното издание на емисијата „Топ тема на ваша страна“ на телевизија Телма, Васка Бајрамовска Мустафа, заменик на Народниот правобранител, укажа на пропустите во...

Заменикот Народен правобранител: Претепувањето на Јанакиески и Ристовски е третирано со...

Во емисијата „Топ тема на ваша страна“ на телевизија Телма, за скандалот во затворот „Шутка“ во кој беа нападнати Миле Јанакиевски и Спиро Ристоски,...

Пандов бесен: Озбилна терористичка група отворено да се заканува, а Заев...

Преку пуч, од 27 април со Македонија владеат фашисти, криминалци и апаши кој безмилосно крадат и пљачкаат. Распродадоа се, име, идентитет, историја, култура. Ја...

Чувар во затворот Шутка се заканува: Црнец во темница за сите...

Миле Јанакиески со скршеница на раката е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“, додека Спиро Ристески добил медицинска помош по расечената аркада во стационарот во...

ВИДЕО: Затворската полиција го блокира влезот на ГОБ „8-ми Септември“, итни...

Итни случаи се враќани од влезот на ГОБ „8-ми Септември“. Влезот е целосно блокиран и затворската полиција не пушта ниту возила од итната медицинска помош. Репортерот...

Скопјанец се обидел да си ја запали куќата го привела полиција,...

Скопјанец бил пренесен во болница, откако претходно бил лишен од слобода, бидејќи се однесувал агресивно и се обидел да си ја запали куќата во...


Популарно