9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags Заработка

Ознака: Заработка

Машина за пари: Огромно богатство заработила ФИФА во изминативе четири години,...

ФИФА заработила 6,4 милијарди долари во текот на изминатите четири години, според извештајот цитиран од американските медиуми. Покрај тоа, светската централа ги зголемила своите резерви...

Македонците го работат од љубов, а во САД добро се плаќа:...

Дејвид Холстен (18) бил во посета на својата мајка во болница во Вашингтон, кога пријател му предложил во весник да објави оглас за давање...

„Заработив доволно за да ја хранам цела Србија“ – Ѓоковиќ отвора...

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ одлично ја почна сезоната, откако славеше на Австралијан опен, по рекорден седми пат, а со неговиот најнов потег...

Кога ќе дознаете колку заработува Роналдо со еден пост на Инстаграм,...

33-годишната суперѕвезда на светскиот фудбал, Кристијано Роналдо е рангиран на третото место на листата за највисокоплатени познати личности во Инстаграм, направена од интернет-апликацијата „Hopper...

Според астролозите овие 3 знаци ќе заработат многу пари – еден...

Според хороскопот се смета дека овие 3 знаци начесто заработуваат многу пари во текот на животот. Еве за кои знакови станува збор: Бик – биковите доста...

Вртоглава сума: Колку заработува Нејмар од една објава на социјалните мрежи?

Нејмар минатото лето Барселона ја замени со ПСЖ и за возврат доби огромна плата од 37 милиони евра годишно. Меѓутоа неговите примања од клубот изгледаат...

„Војна на Ѕвездите: Последниот џедај“ за 20 дена заработи над милијарда...

Филмот според заработката, се наоѓа на 24-то место. Војна на Ѕвездите: Последниот џедај“ за помалку од три недели по премиерата успеа да заработи 1,04 милијарда долари. Филмот...


Популарно