-0.3 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Закони

Ознака: Закони

Тасевски: Никој од газдите не ги почитува вашите кобајаги закони и...

Актерот Сашо Тасевски на својот Фејсбук профил напиша објава до властз дека нивните кобајаги закони и одлуки, никој од газдите не ги почитува на...

Не чекаше ни еден ден: Пендаровски веќе го потпиша Законот за...

Претседателот Стево Пендаровски, денеска попладне ги потпиша Указите за прогласување на повеќе закони кои се усвоени од Собранието, информираат од неговиот кабинет. Тоа се...

СДСМ бега од договорот, Спасовски дециден: Нема распуштање на Собранието без...

Приоритет е да се донесат законите, а не да се оди на избори и тоа треба да биде примарно за сите политички партии, не...

Андоновски: СДСМ единствено што сработува е шверцерско носење на закони

Стефан Андоновски, советник за меѓународни односи на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва гостуваше на „Само Вистина“ кај што посочи дека владеење на правото во Република...

Цуцуловски: Дали оваа циркусијада и арлекинијада има крај или сѐ е...

ИМА ЛИ КРАЈ? Опозицијата на цел глас трубеше (можеби и уште труби?) дека Заев и СДСМ, заради нивната досегашна политика, не се во состојба...

Комисија за локална самоуправа: Промашени закони – промашена власт!

Промашени закони- промашена власт! Пред само една година, расипничката и недомаќинска власт на чело со несреќниот министер Тевдовски горделиво најави промена на Законот за...

Собранието штаца закони – 40% во скратена постапка, дали ќе се...

Во периодот од април до јуни годинава Собранието во најголем дел гласало закони предложени од владата. 85 проценти од донесените закони биле владини предлози....

Фрчкоски го најави режимот: Катарзична чистка во администрацијата, и изнајдување начин...

Во вчерашната емисија на „24 Вести“ гостуваше Љубомир Фрчкоски кој говореше за актуелната состојба во државата по не добивање на датум за преговори за...

Пендаровски потпиша укази за четири закони со „Република Македонија“ во името

Иако уште од првиот ден во претседателскиот кабинет Стево Пендаровски во секоја пригода го користи новото име на македонската држава, наследникот на Ѓорге Иванов...

Новиот претседател ќе ги потпишува вратените закони од Иванов

Законите кои претседателот Ѓорге Иванов ги врати во Собранието, и вчера повторно беа изгласани, ќе бидат испратени кај шефот на државата, но ако повторно...

Популарно