2 C
Скопје
петок, април 10, 2020
Tags закон за јавно обвинителство

Ознака: закон за јавно обвинителство

Героски: Кога јас укажував дека законот за ЈО е штетен, бев...

Во емисија на Алфа ТВ гостуваше новинарот Бранко Героски кој што посочи дека политичката сцена во Македонија е доста променета. -Еден од најголемите предизвици, најголемиот...

Бомбите како доказ дека новиот закон за ЈО е донесен за...

Се откри ли вистината зошто СДСМ и зоран Заев брзаа со носење на Законот за јавно обвинителство?! Бил ли свесен Заев дека можеби постојат...

Не чекаше ни еден ден: Пендаровски веќе го потпиша Законот за...

Претседателот Стево Пендаровски, денеска попладне ги потпиша Указите за прогласување на повеќе закони кои се усвоени од Собранието, информираат од неговиот кабинет. Тоа се...

Цуцуловски: Кој како дошол на власт, така ќе вледее – Како...

КОЈ КАКО... Многумина ме прашуваа (некои и понатаму ме прашуваат) зошто одлучив за извесно време да паузирам со мои коментари. Некои, пак, ми префрлаа,...

Каракамишева: Одговорност мора да има – Собранието во овој парламентарен состав...

Таљат Џафери уште еднаш во криминален поход на кршење на Деловникот на Собранието и флагрантно кршење на постапката на одлучување и гласање на закон...

Мицковски: Не важно дали прегласувале или не, не се важни ни...

Откако за Законот за јавно обвинителство гласаа само 74 пратеници, а 32 пратеници гласаа против, Џафери противуставно и неделовнички го поништи гласањето за да...

БЕЗ 2/3 МНОЗИНСТВО: На скандалозен и криминален начин со 74 гласаа...

Покрај сите притисоци на пратениците изминатите денови, покрај се што се случуваше деновиве во Собранието, власта не успеа да обезбеди мнозинство за Законот за...

Каракамишева: Како изгледа искомплексиран дедо кој цел живот глуми правник со...

Како изгледа искомплексиран дедо кој цел живот глуми правник со докторат од политички науки? Не знам колку ви е познато ама човеков има докторат на...

ВИДЕО: За Фрчкоски експертите кои го критикуваат Законот за ЈО се...

Поранешниот министер за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија од СДСМ, Љубомир Фрчковски упати низа навреди кон експертите и експертките...

Зеколи: Законот ќе помине… Млади, селете се, бегајте!

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор, Арсим Зеколи на Твитер сподели свое мислење за „перспективите“ што ги отвара Законот за јавно обвинителство кој денеска...

Популарно