18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Закани

Ознака: Закани

Боки 13 сакал да биде заштитен сведок имал зaкaни од високи...

Пред да стане првообвинет во аферата со „Меѓународниот сојуз“, Бојан Јовановски побарал да биде заштитен сведок, дознава ТВ24. Тој се понудил на обвинителството да...

Арсовски: Се кријат докази за Рекет, се уцeнувaaт луѓе да внимаваат...

Вчера низ медиумите можевме да сретнеме неколку теми поврзани со случајот РЕКЕТ, кои по се го склопуваат мозаикот што не сака да го види...

На Вилма и се може: Русковска без казна и покрај заканите...

Во Македонија преку судството и обвинителството се испраќаат пораки против сите политички не истомисленици на власта кои доколку се обидат да и застанат на патот, во...

„СДК“: Апелација ќе ја пријави во полиција Русковска за заканувачка СМС...

Апелациониот суд Скопје синоќа се дигнал на нозе откако шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска му испратила смс порака на...

Бузаку се закани: Ќе објавам докази за криминал ако реисот Реџепи...

Скендер Бузаку денеска пред седиштето на ИВЗ му постави ултиматум на реисот Сулејман Реџепи за 72 часа да ја напушти ИВЗ во спротивно ќе...

„Јовче Ременски е послушник на Заев кој јавно се закануваше со...

СДСМ ја уништи идејата за реформи во безбедносниот сектор, рече членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓоргиевски -Повеќе од јасно е дека на Зоран Заев...

Ременски оставен да игра „Џандар збира“: Скандалозен молк од МВР по...

Јовче Ременски оставен да си игра „Џандар збира“ со карти, наместо да одговара за фактот што си дозволи да најавува апсења преку Фејсбук. Скандалозните најави...

Јанева со закани до обвинителите во СЈО: Ако не ме браните...

Катица Јанева по враќањето од одмор свикала колегиум на обвинителите. На овој состанок, Јанева им се заканила на присутните: „ако не ме браните, ќе...

Мицкоски: Вистинската намера на случаите на СЈО се уцени, закани и...

Вистинската намера за започнатите обвиненија од страна на Специјалното јавно обвинителство е всушност притисокот, уцените, заканите и рекетот врз бизнисмените и политичарите, додавајќи дека...

Гомно српско, ги живееш последните моменти од твојот живот

Новинарот Љупчо Златен и неговото семејство беа мета на закани, по што уредникот на „Економски лидер“ поднесе пријава во СВР Скопје. Неговото соопштение ви...

Популарно