8.4 C
Скопје
вторник, ноември 12, 2019
Tags Закани

Ознака: Закани

Бузаку се закани: Ќе објавам докази за криминал ако реисот Реџепи...

Скендер Бузаку денеска пред седиштето на ИВЗ му постави ултиматум на реисот Сулејман Реџепи за 72 часа да ја напушти ИВЗ во спротивно ќе...

„Јовче Ременски е послушник на Заев кој јавно се закануваше со...

СДСМ ја уништи идејата за реформи во безбедносниот сектор, рече членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓоргиевски -Повеќе од јасно е дека на Зоран Заев...

Ременски оставен да игра „Џандар збира“: Скандалозен молк од МВР по...

Јовче Ременски оставен да си игра „Џандар збира“ со карти, наместо да одговара за фактот што си дозволи да најавува апсења преку Фејсбук. Скандалозните најави...

Членови на СДСМ со закани до Геровски: Ќе видиш како ќе...

Членови на СДСМ со сериозни закани кон новинарот Бранко Геровски. Имено на неговиот Фејбук профил, член на СДСМ му испраќа сериозни закани на новинарот...

Јанева со закани до обвинителите во СЈО: Ако не ме браните...

Катица Јанева по враќањето од одмор свикала колегиум на обвинителите. На овој состанок, Јанева им се заканила на присутните: „ако не ме браните, ќе...

Мицкоски: Вистинската намера на случаите на СЈО се уцени, закани и...

Вистинската намера за започнатите обвиненија од страна на Специјалното јавно обвинителство е всушност притисокот, уцените, заканите и рекетот врз бизнисмените и политичарите, додавајќи дека...

Гомно српско, ги живееш последните моменти од твојот живот

Новинарот Љупчо Златен и неговото семејство беа мета на закани, по што уредникот на „Економски лидер“ поднесе пријава во СВР Скопје. Неговото соопштение ви...

ФОТО: Героски отиде во седиштето на СДСМ да го бара заканувачот...

Новинарот Бранко Героски, доскорешниот главен и одговорен уредник на „Слободен Печат“, како што најави синоќа, претпладнево пристигна во седиштето на СДСМ, но не го...

Геровски одговори на заканите: Марш бре, таму, лицемери едни – Нема...

МОЈОТ ОДГОВОР НА ОПОМЕНИТЕ И НА ЗАКАНИТЕ Во инбокс, во лични пораки што ми ги пренесуваат пријатели и познаници и на разни други начини, ми...

Отворено писмо од сопственикот на „Нефа мебел“: Од Македонија заминавме поради...

Управител на Hollodex doo Белград, сопственикот на „Нефа мебел“ дооел Скопје, Виталиј Сергеев во отвореното писмо до јавноста ги информира купувачите и сите заинтересирани...

Популарно