20 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Загреб

Ознака: Загреб

Мицкоски: После 12-ти април, бидете уверени дека проевропската влада ќе ги...

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко...

Мицкоски од Самитот на ЕПП во Загреб: Македонија заслужува да ја...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија (ЕПП) во...

(ФОТО) Сава се излеа од коритото – Загреб поплавен

Главниот град на Хрватска се поплави откако реката Сава се излеа од коритото поради обилните дождови. Дождот во Загреб почна да паѓа доцна синоќа и...

Камбек со стил: Бомба на Сергеј Горбок од 12 метри со...

Последниот гол во првото полувреме на натпреварот со Загреб за „црвено-црниот“ тим беше дело на левиот бек Сергеј Горбок, кој погоди од дванаесетина метри...

Вардар се искачи на првото место – го победи Загреб во...

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победија ППД Загреб со 28:26 (13:12) во дербито на СЕХА лига. Во неизвесен натпревар од почетокот...

МЕГА СКАНДАЛ: Тозија направил „ФИКОМ шема“ во Загреб – продал еден...

Директорот на македонската агенција за филм Горијан Тозија го обвинуваат дека направил шема слична на Фиком во Загреб, порталот мкд.мк пишува дека стан што...

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен...

Популарно