22.6 C
Скопје
сабота, август 15, 2020
Tags Заев

Ознака: Заев

Заев: Полициски час ќе се воведе ако нема ред и треба...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја поздрави одлуката на Владата за воведување на вонредна состојба и се надева на позитивен...

„Еврометар“ анкета: Граѓаните согласни дека нема датум со ЕУ поради неспроведени...

Мнозинството граѓани или 56,8 отсто, како главна причина за неотпочнувањето на преговори го посочуваат неспроведувањето реформи на домашен план, додека малцинството, околу една четвртина...

ЕУ не му верува на Заев, чека негова смена, ветингот ќе...

За само неколку дена, премиерот во заминување повторно го смени ставот. Овој пат Заев се премисли за ветинг во судството, пишува порталот republika.mk Отако амбасадорот...

Заев се мајтапи со судот и со државата: Претседателот на судскискиот...

Премиерот Зоран Заев во интервју за Новатв низ смеа открива дека тој како шеф на тогашната опозиција му пркосел на судството, односно може да...

„Заев нема морален и етички кредибилитет да зборува за повисоки плати...

ОВОЈ ЧОВЕК НЕМА НИКАКОВ МОРАЛЕН И ЕТИЧКИ КРЕДИБИЛИТЕТ ДА ЗБОРУВА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР! Каква иронија! Човекот чии фирми остваруваат милионски...

Мицкоски: Најголемата историска грешка е лагата „живот за Македонија“ што го...

Денеска сме овде во Охрид како дел од агендата наречена „Разговори за обнова на Македонија“, средби со граѓани, она кое што го почнавме практично...

Лидер.мк во 18 часот ќе објави скандал за министер од владата...

Денеска во 18 часот, „Економски Лидер” ќе објави документи за кривично дело кое го сторил министер од владата предводена од премиерот Зоран Заев. Во документираното...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ имаат проблеми со срцето, душата и петите

Оние од ВМРО-ДПМНЕ имаат три основни проблеми и тоа со срцето, со душата и со петите. Прво, срцето им се кине ако започнеме преговори...

Заев ги испрати инспекторите на УЈП во ТВ Алфа, власта почна...

Додека целата јавност очекуваше УЈП да ги чешла фирмите блиски на Боки 13 и други инволвирани во случајот Рекет денеска премиерот Заев кој се...

Заев се налути и на ТВ Алфа, следува ли тужба за...

Владата на Република Северна Македонија ја оценува како сериозно наштетување на професионалните медиумски стандарди и како нарушување на угледот на новинарската професија постапката на...

Популарно