-1.3 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags Временска прогноза

Ознака: Временска прогноза

Временска прогноза до крајот на февруари, кога ќе има снег?

Оваа година веројатно нема да имаме зима, барем ако може да им се верува на долгорочните прогнози. Најавите на синоптичарите се дека температурите ќе...

За Бадник снег, за Божиќ сонце – Еве какво време нè...

Во следните денови времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Утринските температури насекаде ќе бидат негативни. Утре времето ќе биде променливо...

Времето денес: Студено и сончево со умерен до засилен ветер

Во земјава утрото ќе биде ведро и студено, преку денот претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има појава на мала до умерена облачност....

Доаѓа сонце: Еве какво ќе биде времето за и после Нова...

Од утре следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури. Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне...

Денеска дожд – Од утре бидете подготвени за голема промена на...

Променливо облачно со врнежи од дожд. Од пладневните часови во северните делови ќе започне да дува северен ветер кој потоа ќе се прошири во...

Времето денес: Претежно облачно, во поголем дел од денот магливо и...

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, по котлините во поголем дел од денот магливо и постудено. Утринската температура ќе се движи од минус...

Сончево време со температура до 17 степени, од петок повторно дожд

Времето во земјава ќе биде сончево со мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Утринската температура ќе...

Состојбата во Македонија алармантна, загаденоста на највисоко ниво – Времето ќе...

Ова утро во Македонија е загадено, а рекордер меѓу градовите е Тетово. Во Тетово утринава загаденоста изнесува 113 µg/m3. Следи Битола со 107 µg/m3, а потоа ...

МЕТЕО: Облачно време со дожд, на планините снег – утре обилни...

Времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи ќе има во ноќните...

Облачно време со слаб дожд, нов влажен бран со обилни врнежи...

Времето во Република Македонија ќе биде умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Утринската температура ќе се движи од...

Популарно