30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Време

Ознака: Време

Попладнево невреме низ Македонија, пороен дожд и грмежи

Во попладневните часови денеска на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според УХМР, продолжува периодот на...

Сончево со силен ветер и температури до 21 степен, утре снег

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено во западните делови...

Најмногу дожд во Охрид и Лазарополе, на Шапка 3 сантиметри снег...

Во изминатите 24 часа најмногу дожд има наврнато во Охрид и Лазарополе – три литри на метар квадратен, како и во Скопје, Куманово, Крива...

Денес студено време, следува постепен пораст на дневната температура

Времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од...

Времето денес: Студено време со слаб снег, ќе дува силен северен...

Променливо облачно и студено со провејување на слаб снег, особено на северот северозападниот од земјава ќе биде времето денес. Ќе дува умерен до засилен,...

Времето денес: Студено со засилен ветер, на повисоките места снег

Времето во Република Македонија ќе променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Во северните и североисточните делови на планините и на повисоките места ќе...

Времето денес: Претежно облачно, во поголем дел од денот магливо и...

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, по котлините во поголем дел од денот магливо и постудено. Утринската температура ќе се движи од минус...

Денеска сончево и релативно топло за овој период од годината- еве...

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има...

Сончево време со магла по котлините

Времето ќе биде претежно сончево со локална облачност и со услови за појава на утринска магла по котлините. Потоа ќе преовладува променливо и врнежливо...

Потопло време и дожд

Денеска и во понеделник ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, но по одделни котлини ќе има услови за појава...

Популарно