9.9 C
Скопје
четврток, февруари 27, 2020
Tags Вработување

Ознака: Вработување

Предизборни вработувања: Дури 280 лица се бараат на оглас во Македонска...

Оглас за дури 280 работни места на неопределено работно време објавија и Македонски пошти, на неполни два месеци пред одржувањето на изборите, пишува Курир. Вработувањата пред...

Нацев: Пред избори нов оглас за прием на 70 професионални војници,...

Професорот по одбрамбени студии и безбедност, Александар Нацев на социјалните мрежи со низа критики кон министерката за одбрана Радмила Шеќериснка, во врска со новиот...

ФОТО: Не запира бранот на предизборни вработувања во администрацијата – во...

Не запираат вработувањата во администрацијата од страна на владата на СДСМ и за време на предизборниот период. Секојдневно се нудат работни места во државните...

Ред се реди: Се договорија избори, па почнаа да се вработуваат...

Педесетина огласи за вработување во јавниот сектор во моментов се објавени од страна на Агенцијата за администрација, кои покажуваат дека најмногу луѓе периодов вработуваат...

ФОТО: Македонци се пишуваат Poми и Aлбaнци за да се вработат...

Влатко Калчиноски, по нaциoнaлност – Pом. Томислав Јанкуловски, по нaциoнaлнocт – Aлбaнeц. Вака пишува во Јавниот оглас за вработување на административни службеници што го...

„Герешајмер“ го означи почетокот на изградба на новата фабрика во Бунарџик...

Германската компанија „Герешајмер“ денеска во Технолошко индустриската развојна зона Бунарџик ги постави темелите на новата фабрика за медицинска пластика. Ова е прва фабрика на германската...

Мерки за вработување на дневен ред на владината седница

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи редовната 160-та седница со повеќе точки на дневен ред од својата програма за работа и...

Петрит Сарачини со чудно толкување: Пилоти или пилот-проекти?

Активистот и учесник во „Шарената револуција“, Петрит Сарачини, кој е ангажиран во пи-ар службата на Владата за медиумски мониторинг, на неговиот Твитер профил даде...

ТВ 21: Арачиновци се жалат – СДСМ ги излажале дека ќе...

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus” на ТВ21 меѓу другото жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти...

„Сигнал“: Дарио Николовски си го вработи братот во МВР, па и...

Директорот на студентските домови, Дарио Николовски денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, му го честитаа на Кристијан Николовски, брат на Дарио,...

Популарно