-0.3 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags вода

Ознака: вода

Зошто секое утро треба да пиете чаша вода?

Веројатно веќе многу пати сте слушнале дека треба да го зголемите внесот на вода. Водата е клучна за нашето здравје и за многу процеси...

Чај од две состојки кој ќе ви го подобри здравјето, но...

Само 2 состојки се потребни да го подготвите овој чај – ѓумбир и вода. Изрендајте 1 ѓумбир со средна големина, откако добро ќе го измиете....

Детската болница Козле, клиники, МВР и повеќе населби во петок ќе...

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека на ден 27.12.2019 год. (петок), заради зголемување на енергетската моќност на трафостаницата која е лоцирана...

Погледнете што се случува кога новиот iPhone ќе го потопите во...

Колку новите модели на iPhone се навистина водоотпорни? Новинарите од сајтот „Cnet“ одлучиле да дознаат што навистина се случува кога новиот iPhone ќе го...

Зошто не смееме да пиеме вода од пластично шише кое стоело...

Во текот на жешките летни денови постојат повеќе причини зошто водата би требало да ја пиете добро изладена. Во овие денови, автомобил кој стоел на...

Заостанатите сметки за вода и смет може да се плаќаат без...

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека граѓаните на Скопје ќе можат да ги платат заостанатите сметки за вода и смет без камата во...

(Видео) Новак добро го избања тренерот Вајда со легендарната фора со...

Најдобриот српски тенисер на сите времиња, Новак Ѓоковиќ секогаш има време за шега. Ноле одлучи да го насамари својот тренер Маријан Вајда со легендарната фора...

ВНИМАВАЈТЕ: Еве зошто не треба да пиете вода стоена преку ноќ

Дали сте забележале дека водата откако ќе отстои неколку часа во чаша добива чуден вкус? Што значи тоа? Обичната вода, за разлика од храната, не...

Неквалитетната вода – причина за пожолтувањето на забите

Неквалитетната вода е една од причините за пожолтувањето на забите, покрај вообичаените и општо познати – цигари, кафе и чај, сметаат руски стоматолози и диетолози. Електронските...

Не се зголемува цената на водата, туку сметката ќе се покачи...

Најостро ги демантирам грубите манипулации со граѓаните на Прилеп дека се зголемила цената на водата, беше дециден на денешната прес-конференција директорот на прилепски „Водовод...

Популарно