19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Во живо

Ознака: Во живо

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Воскресение Христово – Велигден (ПАСХА) во Бигорскиот манастир

Преку пренос во живо од официјалната Фејсбук страна на Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител, нашиот портал ЈАВНО.МК ви овозможува и во домашни услови, согласно...

ВО ЖИВО: Обраќање на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Проф. д-р Христијан Мицкоски присуствува по повод одбележувањето на 29 години постоење на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип. „Вечерва уште еднаш ќе...

ВО ЖИВО: Гајсер објавува нова бомба за аферата „Рекет“

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер, вчера на Фејсбук објави дека денеска во живо преку радио ќе соопштува нови детали за аферата „Рекет“. Гајсер пишува...

ВО ЖИВО: Обраќање на Зоран Заев

Прес-конференција на претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев. https://youtu.be/x9XKtkC6KUk

ВО ЖИВО: Почна второто полуфинале на „Евровизија 2019“

Следете го во живо изборот за песна на „Евровизија“ во Тел Авив. Во втората полуфинале вечерва пее нашата Тамара Тодевска, која настапува 17. по...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Падна главната купола на Нотр Дам, пожарот во...

Пожарот кој попладнево избувна во познатата катедрала Нотр Дам во центарот на Париз, ја собори главната купола на катедралата. Се уште не се познати...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: ТВ-дуел меѓу Мицкоски и Заев

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на СДСМ и Владата, Зоран Заев во емисијата „Само Вистина“ ги соочуваат своите аргументи и ставови откако Заев...

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно излезе на улица на протест против, како што велат, црнилата кои СДСМ ги наметнува. – Република Македонија тоне во црнила. Црнила на...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Традиционална годишна прес-конференција на Путин пред рекорден број...

Претседателот на Руската федерација, Владимир Путин во моментов ја оддржува традиционалната голема прес конференција на која се акредитирани рекордни, 1.702 новинари. Традиционална годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир...

ВО ЖИВО: Вонредна прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе има прес-конференција во 22:30 минути. Вечерва од партијата беше испратено соопштение во кое обвинија за медиумски линч врз Никола Груевски нарачан од премиерот...

Популарно