9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags VMRO

Ознака: VMRO

(Видео) Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо и да...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија.“ По средбата посочи дека целата коалиција ја дава поддршката...

138 години од раѓањето на македонскиот Робин Худ и последниот крал...

На денешен ден навршуваат 138 години од раѓањето на македонскиот великан, идеолог и лидер на ВМРО, нарекуван и македонскиот Робин Худ и последниот крал...

147 години од раѓањето на македонскиот револуционер и визионер Гоце Делчев

Во Македонија денеска се одбележуваат 147 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, визионерот, кој пред повеќе од еден век го разбра светот како...

Андон Јанев Ќосето – Бестрашен и непокорен јунак кој бил задолжен...

AНДОН ЛАЗОВ ЈАНЕВ - ЌОСЕТО На денешен ден, 25 декември 1854 година во селото Голозинци, Велешко, е роден Андон Јанев Ќосето. Човек легенда, бестрашен и непокорен...

Одбележување на годишнина од смртта на Даме Груев

Денеска во село Русиново, Беровско во организација на ВМРО-ДПМНЕ ОК Берово беше одбележана 112-годишнината од смртта на Даме Груев. На одбележувањето присуствуваше пратеникот и член...

Македонски историчар: Историското ВМРО е бугарско, Скопје го ослободиле Бугарите

Историчарот Драган Зајковски кој работи во Институтот за национална историја тврди дека и припадници на бугарската армија го ослободиле Скопје на крајот на втората...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека аболицираниот Заев зад затворени врати ја спроведува капитулацијата на...

Партиското „Кацарска судство“ и аболицираниот Зоран Заев ја уништија демократијата и правдата во Република Македонија. Криминалниот картел на власт преку партиското „Кацарска судство“ спроведува...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон за покачување на пензиите за 10%

ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија секој месец ќе поднесува по едно законско решение кое ќе биде за добро на граѓаните. Безидејноста на СДСМ ги дотера...

ВМРО-ДПМНЕ: Кога СДСМ е на власт, насекаде владее непотизам, криминал и...

Одродената и криминална власт на СДСМ и Зоран Заев за само година ипол покажа како функционира киднапирана држава. Кога СДСМ е на власт, насекаде...

Мицкоски на Твитер: Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно...

Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини. Јас останувам да ја говорам вистината, исто како што ќе продолжам да го користам...


Популарно