19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags ВМРО-ДПМНЕ

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Јанушев: Ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ со кои што ќе...

Само што ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ, победничките кандидатски листи кои што на изборите на 12-ти април ќе издвојуваат една огромна, убедлива, историска...

Јанушев до Николовски: Испеана плоча сте и заминувате во историјата, прифатетете...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица три, Игор Јанушев гостуваше на емисијата „Топ Тема“ во дебата со генералниот секретар СДСМ, Љупчо...

ФОТО: Полковникот Ковачки се откажа од платата поради пратеничката кандидатура, ја...

Во текот на денот, кандидатот за пратеник полковникот Драган Ковачки, кој е на листата на ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна единица, го замрзна работниот однос...

Колумна на Сотир Костов: Победнички лидершип за Македонија

Парламентарните избори 2020, закажани на 12 април, 2020, на своевиден начин се Битка за Македонија. Битка за наш опстанок. Опстанок на државата – Република Македонија,...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ води убедливо, но ова ќе биде тешка и голема...

Во овие моменти ВМРО-ДПМНЕ води убедливо. Но ова ќе биде тешка и голема битка. Не смее самоувереноста во победа да не удри во глава....

Мицкоски: Имаме историска улога и одговорност да извојуваме победа која ќе...

Влегуваме во финалето на една многу важна битка за Македонија, ова е битка на вредности и принципи, битка за суштина и еднанова генерација која...

Мисајловски: Ќе имам тешка политичка борба бидејќи целиот систем на прогон...

Има една чудна појава која сите ние треба да ја совладаме, а тоа е Заевизмот. Сите може да го препознаете, обично се пренесува со...

ВМРО-ДПМНЕ ја проширува коалицијата – Ова се новите коалициони партнери за...

ВМРО-ДПМНЕ денеска потпиша Договор за „Обнова на Македонија“ со Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), Движење за национално движење на Турците, Демократската партија на Србите...

Јанушев: Верниот исток ќе донесе одлука за пораз за оние кои...

Верниот исток ќе донесе одлука за промени, за пораз на неспособноста и криминалот. Верниот исток ќе донесе одлука за пораз за оние кои донесоа порази....

Андоноски: Време е за казната, но и одговорот – Нам честа,...

Поминаа тешки години. Сега е време за казната, 12 Април е тој ден, за сите неправди, за сменетето име, за измамените надежи, казна за...

Популарно