19 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags ВМРО-ДПМНЕ

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски со благодарност до Јанша: Словенија и донираше на Македонија заштитни...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку објава на Фејсбук упати голема благодарност до премиерот на Словенија, Јанес Јанша од кого и побарал помош во...

Факти на денот: ВМРО-ДПМНЕ се откажува од државното финансирање, а функционерите...

Ова се четирите факти кои според ВМРО-ДПМНЕ го одбележаа денешниот ден. 1. ВМРО-ДПМНЕ се откажува од државното финансирање, но СДСМ не се откажува од платите...

Еве колку средства треба да издвои Владата за да го исполни...

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства...

Јанушев: Бараме под итно да се примени антикризниот план од 8...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот Фејсбук профил со порака до власта – во овие 29 години поминавме низ транзиција, криминална приватизација,...

Мицкоски: Купувајте македонски производи – така ја правиме државата подобра, така...

Ова е време на вистинска здравствена, санитарна но и економска криза. Коронавирусот не само што го напаѓа здравјето на граѓаните, туку ја разорува и економијата,...

Мицкоски: Во овие тешки времиња за македонската економија, купувајте македонски производи...

Во овие тешки времиња за македонската економија, купувајте македонски производи и спасете работно место, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Да им помогнеме на македонските...

Мицкоски упати жестоки критики: Мерките на Владата денес се сé, само...

Во емисијата „Клик Плис“ на ТВ 21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати жестока критика за економските мерки за поддршка на стопанството поради коронавирусот...

АНКЕТА: ВМРО-ДПМНЕ со предност од околу 65.000 гласови пред коалицијата на...

Во емисијата „Објектив“ на МТВ во четврток ќе бидат објавени целосните истражувања по повод парламентарните избори во Македонија. Имено Институтот за политички истражувања ИПИС направи...

Мицкоски: Не треба „Пи-Ар“ и трка за политички поени и слава,...

Состојбата со справувањето со корона вирусот од ден на ден се влошува, и бара максимално ангажирање на сите стручни и кадровски потенцијали но и...

Дурловски: Јас сум израснат во средина каде патриотизмот е водилка –...

Бев директор на Македонската опера и балет која е една од најголемите институции и универзитетски професор, пренесував искуство, но предизвик ми беше граѓанскиот активизам....

Популарно