18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags ВМРО-ДПМНЕ

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Груевски: До крајот на 2020 ќе ја намалиме невработеноста под 18%,...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот  во Охрид вечерва истакна дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ содржи над 500 страници на конкретни проекти, мерки...

ПРОГРАМА НА ВМРО-ДПМНЕ: РЕАЛНО – Работа, сигурност, напредок

Ова е програмата на ВМРО-ДПМНЕ за парламентарните избори 2016 година. За програмата, кликнете ТУКА.

Модерен, моќен и мотивирачки: „Атлетичарот“ е ударниот изборен спот на ВМРО-ДПМНЕ...

Подигнато е нивото во предизборните кампањи во Македонија. Вакви се првичните реакции откако публиката имаше прилика да го погледне „Атлетичарот“ премиерно минута по полноќ...

Новата програма на ВМРО-ДПМНЕ предвидува инвестициски бум во патната инфраструктура

Завршување на изградбата на трите нови автопати, изградба на 6 нови експресни патишта, изградба и реконструкција на над 50 регионални патишта, како и изградба...

Минималната плата ќе се зголеми на 14.000 денари

Програмата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на претстојните предвремени парламентарни избори се вика „Реално“. Програмата е детално напишана на 500 страници која содржи проекти...

Продолжува силната поддршка на земјоделците, 600 милиони евра наменети за македонското...

Ќе продолжи силната поддршка на македонскиот земјоделец и македонското земјоделството, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски при промоција на новата програма „Реално“. -Вкупно 600 милиони...

Груевски: Зголемување на пензиите и платите во јавниот сектор за 10,25...

Програмата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на претстојните предвремени парламентарни избори се вика „Реално“. Програмата е детално попишана на 500 страници која содржи проекти...

Заев се залага за редефинирање на Државата и менување на уставниот...

Ивица Коневски, Претседател на Градски Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Аболицираниот криминалец Зоран Заев пред албанската дијаспора во Швајцарија ги откри крајните мотиви на Пучот и двегодишната...

Груевски на ФБ: Инвестициите ќе продолжат, ќе направиме многу нови работи...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео од реализирано ветување дадено пред граѓаните за реконструкција на регионален пат. Тој информира...

Штојбер: На Македонија и успеа тоа што не им успеа на...

Во рамки на посетата на партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ на покраината Баварија денеска претседателот на партијата, Никола Груевски и членовите на партискиот Извршен комитет...

Популарно