-1 C
Скопје
сабота, март 24, 2018
Tags ВМРО-ДПМНЕ

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи уништување на идентитетот и самобитието на...

Сметам дека не е целта само решавањето на името на оваа власт, туку повеќе е целта покрај името да се реши и проблемот со...

Мицкоски оствари средба со европратениците Ковачев, Петерле и Келам: ВМРО-ДПМНЕ се...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Тимчо Муцунски, вчера остварија...

Мицкоски во посета на Валандово: Граѓаните му се пожалија на реваншизам...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше на терен во Валандово. Тој го посети пазарот каде денес, во среда, е пазарен ден. Оствари средба со...

Мицкоски: Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши...

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Радовиш даде изјава за медиуми, каде пренесе ставови и согледувања по однос на повеќе актуелни прашања и...

Јанчев: Загрижен сум од начинот на кој се донесе законот за...

Митко Јанчев, градоначалник на општина Кавадарци и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во неговото вчерашно гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, рече дека тој како...

ВМРО-ДПМНЕ: Правдата во Македонија е на колена од политичките злоупотреби- Судот...

Правдата во Република Македонија е на колена од политичките злоупотреби, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ослободување на обвинетите во случајот Сопот беше една од точките во платформата...

Ѓорчев до Локвенец: Што правите неразбрани трговци? Македонија повеќе нема Собрание!

Пратеникот од редовите на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5, каде учествуваше со пратеникот од СДСМ, Хари...

Детали за запалената викендичка на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот...

Нацев: ЈO мора да почне да си ја врши функцијата и...

Правдата не е правда, доколку е селективна. Јавното обвинителство мора да почне да си ја врши функцијата и да престане да биде инструмент на...

Мицкоски: Главниот проблем е што владата ништо не работи

Имаме држава во која рушењето е главна активност, ништо ново не доградија од претходно, ниту пак нешто ново почнаа да градат. Главниот проблем е...

Популарно