3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags ВМРО-ДПМНЕ

Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Одметнатите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат поддршка каде што е потребно...

Пратеничките групи се консултираа за предлог текстот на законот за амнестија, изјави денеска Нола Исмајловска, пратеник од независната пратеничка група. Таа кажа дека осумтемина...

СДСМ се фали со невидливи мерки што народот не ги чувствува...

СДСМ се фали со невидливи мерки. СДСМ сака да пишува дека спроведуваат мерки, што народот не ги чувствува ни гледа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Загадениот воздух...

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните на протест во недела: Македонија се гуши,...

Република Македонија се гуши! Скопјани вчера ја плаќаа највисоката цена на неспособната влада на Зоран Заев кој ги лажеше дека ќе го репел проблемот...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изгуби допир со реалноста и ја зацрнува државата

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата која ја зацрни државата шири манипулации и невистини, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со...

ВИДЕО: Објавен спотот „Црнила” за владеењето на Заев и на СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук го објави спотот со кој се отсликува црното владеење на СДСМ и на премиерот Зоран Заев. – Црнила...

Моќно видео на ВМРО-ДПМНЕ: Придружете ни се против црнилата!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со моќно видео од досегашните протести на граѓаните, повика и денеска да им се приклучат и заеднички да се спротивстават на...

Здравјето на граѓаните кои секојдневно дишат отров наместо чист воздух, нема...

Република Македонија со месеци се гуши во загаден воздух, а СДСМ максимално го игнорира овој проблем, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Здравјето на граѓаните кои секојдневно дишат...

Дафина Стојаноска по изјавите на Каракачанов: Oва е бунар без дно,...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Јованоска - Стојаноска вечерва во емисијата „Отворено на Алфа“ кажа дека спорните изјави на бугарскиот вицепремиер, Красимир Каракачанов треба да...

Јанушев: Дивата депонија во Ѓорче Петров е уште еден доказ за...

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на општина Ѓорче Петров. Тој даде изјава во една дива депонија којашто се наоѓа...

Јанушев: Уште еден доказ за неспособните Заев и СДСМ кои на...

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на општина Ѓорче Петров. Тој даде изјава во една дива депонија којашто се наоѓа само...

Популарно