19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Владимир Панчевски

Ознака: Владимир Панчевски

Панчевски: Не е клевета, туку кривичнно дело – Селективниот Јовевски слуша...

ОВА ДА НЕ ТИ БИЛО КЛЕВЕТА ТУКУ КРИВИЧНО ДЕЛО ! НЕСОВЕСНО РАБОТЕЊЕ од чл.353-в ОД КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК со повреда на посебниот пропис чл.69 од Законот за...

ВИДЕО: Панчевски се јави во живо во емисија и ја направи...

Судијата Владимир Панчевски телефонски се вклучи  во емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 каде гостуваше претседателката на Антикоpупциската комисија, Билјана Ивановска. Имено тој во...

Панчевски: Со израелска опрема власта ќе ги блокира социјалните мрежи на...

Судијата Владимир Панчевски тврди дека со помош на софистицирана опрема власта до изборите ќе ги блокира сите противници на власта на социјалните мрежи. „Од денес...

Судијата Панчевски обвини: Јанева две години ја злоупотребувала позицијата во политички...

Во контекст на одлуката на Врховниот суд дека СЈО нема право да отвора истраги по истекот на 18-те месеци, судијата Владимир Панчевски на Твотер...

Владимир Панчевски постави три услови: На идни избори гласам единствено за...

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски на својата Твитер сметка напиша неколку поврзани објави со услови кои треба да ги исполнат партиите за да...

Панчевски: Македонија е држава на послушници на една секта на власт...

СУДСКАТА ПУПКА - ХИЛДА МЕШКОВСКА! Република Македонија е заробена држава, држава на послушници на една секта на власт и дефинитивно држава од најлошиот мафијашки тип...

Панчевски за Алфа: Во Македонија нема пресумпција на невиност, на секој...

За работењето на СЈО, Владимир Панчевски за телевизија Алфа вели – пресумпција на невиност нема во Република Македонија. Недозволено е јавно објавување на предистражна...

Панчевски: Судиите и обвинителите партиски се позиционираа, нема ништо од препораките...

Нема да ме чуди ако се реализираат прогнозите на новинарите, како оние Кацарска да седне во главната фотелја на скопска апелација ако претходно го...

Панчевски: Не можеа да направат реформа, па ја запалија Правдата

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски се огласи по пожарот што ја зафати зградата на Министерството за правда. Тој на својот Фејсбук профил напиша: -Не...

Панчевски за кривичната пријава против Јанева: СЈО со своето незаконито работење...

Владимир Панчевски, експретседателот на Основниот суд Скопје 1, денеска во Скопското обвинителство два часа даваше изјава по кривичната пријава, што тој ја поднесе против специјалната...

Популарно