19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Владимир Панчевски

Ознака: Владимир Панчевски

Панчевски: Спиете ли мирно Џолев, судии, Судски совет?

Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, се обрати до поранешните колеги судии, откако судењата за два одделни предмети, „Еразмус“ и „Тортура“, се...

Колумна на Владимир Панчевски: НАШЕТО ЛУЈ ВИТОН СУДСТВО И ПОРОТА!

Конечно Зоран Заев расчисти со судството и преку својата политичка испостава Киро Здравев, Љорета Ѓорѓиева и останатите го разреши Панчевски од Кривичен и ете...

Панчевски: Политички прогон врз неистомисленици и борци за правда!

Го измислија АКМИСОТ како криминал на годината и ме линчуваат веке три години, нејасно останува која е штетата од овој АКМИС како се повредени...

Колумна на Владимир Панчевски: СДС – ОКСИМОРОН ИЛИ НОУ МАНИ БЕК...

Македонија стана земја на некои чудни форми на живот – луѓе духови и магионичари! Првите духови кои прават криминал, пљачкаат и јадат живи луѓе...

Панчевски: Потенцирано е „нова истрага“ и Ременица инсистира на разграничување за...

„А знае ли некој зошто од Вилма и Јовески е потенцирано „нова истрага“ и зошто Ременица инсистира на разграничување??? Па за да не биде...

Колумна на Владимир Панчевски: ПОЛИТИЧКА РЕФОРМА КАКО ПРЕСУДА ЗА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Јовески пред некој ден со шибицарски фори на пресот за апсењето на Катица проба на народот да му го сокрие топчето и да ја...

Панчевски: Јовески лаже! Само 4 лидери можат да постават замена за...

Поранешниот претседател на Кpивичниот суд, Владимир Панчевски контра државниот обвинител Љубомир Јовески, кој денеска рече дека сега Советот на јавни обвинители треба да избере вршител...

Панчевски: Глума или реалност, времето ќе покаже – Октоподот пак ќе...

ГЛУМА ИЛИ РЕАЛНОСТ, ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ! Алфите како да ја носат на кафе со локум и отворија врата од возилото...Лисици нема се е фарса... Сега не...

Панчевски: Оставки како манифестација на отпор – Ленче, Лиле и Фатиме...

Ќе верувам во чесноста на тимот обвинители на СЈО ако сите тие си поднесат оставки после сите глупости на Катица Јанева, нејзината лажна оставка,...

Судијата Панчевски открива како Боки Тредичи го негувал „пупка судството” по...

ПОДОБНИ СУДИИ ХАРАЛЕ ПО КРИВИЧЕН. МЕСТЕЊА ПРЕДМЕТИ, МАНИПУЛАЦИИ И МНОГУ МНОГУ КЕШ, БОКИ ТРЕЈДИЧИ ГИ СЛЕДЕЛ НАЛОЗИТЕ НА ЗАЕВ И ШЕЌЕРИНСКА И ПРЕКУ „ГЛУМЕН...

Популарно