2.9 C
Скопје
понеделник, март 30, 2020
Tags Владимир Панчевски

Ознака: Владимир Панчевски

Панчевски за Заев и намалувањето на платите: Вредноста на вашиот труд...

Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски го коментира предлогот од експремиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев за минимална плата за сите...

Панчевски: КОРОНА ЗДРАВСТВО – Следете ги во РИЗИЦИТЕ и ПРЕДИЗВИЦИТЕ на...

КОРОНА ЗДРАВСТВО Сите знаеме каков здравствен систем имаме како држава, сите сме се соочиле со суровата реалност и знаеме дека во минатото сериозно тешко ги...

Панчевски: МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ! Ќе остане ли вечна или ќе замине...

МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ! Ќе остане ли вечна или ќе замине во вечноста??! Сите заедно сме виновни! Народот дава власт и манифестира волја, разбудете се обединувањето...

Панчевски: Денешната бомба е доказ за судството на политичките послушници –...

Судијата Владимир Панчевски на својот Фејсбук профил направи една анализа на бомбата што јавноста денеска ја слушна за Зоран Заев и неговата вмешаност во...

Панчевски: ЗЈО (Закон за јавни ороспивчиња) – И да ви го...

ЗЈО - Закон за јавни ороспивчиња! Тоа е новиот закон на Рене и Заев кој треба да се донесе преку ново силување на демократијата, токму...

Панчевски: По изборите, на сите освен на „ЕСДЕЕС“, нудам бесплатна експертска...

Од експертски аспект после изборите на 12 април и нудам на новата власт која и да е, освен “ЕСДЕЕС”, бесплатно (ниту надомест, ниту функција,...

Панчевски: Спиете ли мирно Џолев, судии, Судски совет?

Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, се обрати до поранешните колеги судии, откако судењата за два одделни предмети, „Еразмус“ и „Тортура“, се...

Колумна на Владимир Панчевски: НАШЕТО ЛУЈ ВИТОН СУДСТВО И ПОРОТА!

Конечно Зоран Заев расчисти со судството и преку својата политичка испостава Киро Здравев, Љорета Ѓорѓиева и останатите го разреши Панчевски од Кривичен и ете...

Панчевски: Политички прогон врз неистомисленици и борци за правда!

Го измислија АКМИСОТ како криминал на годината и ме линчуваат веке три години, нејасно останува која е штетата од овој АКМИС како се повредени...

Колумна на Владимир Панчевски: СДС – ОКСИМОРОН ИЛИ НОУ МАНИ БЕК...

Македонија стана земја на некои чудни форми на живот – луѓе духови и магионичари! Првите духови кои прават криминал, пљачкаат и јадат живи луѓе...

Популарно