10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Влада

Ознака: Влада

Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места за спречување...

Владата на денешната седница го усвои Протоколот за превентивни мерки за сите работни места за спречување на пренесувањето на КОВИД-19 што важат за сите...

ВИДЕО: Македонија не заборава – Најкорумпирана држава, уништена економија, сменето име…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со не-успесите и понижувањата кои на Македонија и ги донесе животот на Заев...

Јанушев: Најмногу заболени, најмалку тестирани, најмногу починати, нивната нова нормалност е...

Најмногу заболени, најмалку тестирани, најмногу починати. Нивната нова нормалност е ненормалност. Македонија не може да живее нормално, додека луѓе умираат поради нивната неспособност. Виновни се! На...

Каракамишева: Владата изворно, оригинерно нормирала нова ситуација што не е дозволено...

Тоа што јас од почеток го велам и пишувам во врска со уредбата со законска сила за прашањата поврзани со изборниот процес го потврди...

Мицкоски: Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи...

После 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба од таа која ја имавме на моменти кога се воведуваа овие...

Колумна на Игор Дурловски: За чии интереси работи владата на СДСМ?

Македонија е земјата која треба да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и од македoнскиот јазик, преименувајќи го во „службен јазик на РСМ“,...

Д-р Пановски: Укинувањето на полицискиот час, кога бројот на заразени расте,...

Микробиологот, Проф. д-р Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на Телевизија 24 каде истакна дека укинување на полициски час на цела територија е признавање...

ОФИЦИЈАЛНО: Од утре се укинува полицискиот час, од четврток со работа...

Владата на денешната седница донела одлука за целосно ослободување на движењето, односно за укинување на полицискиот час, како и почеток на работа за угостителските...

ИВЗ ја известила Владата дека нема да ја откаже молитвата за...

Пред да биде донесена мерка за воведување на полициски час за Бајрам, Исламската верска заедница испратила писмо до Владата со кое вели дека е...

Владина небулоза: Прво 58-часовен полициски час, па веднаш штом заврши –...

Угостителските објекти ќе се отворат на почетокот на следната недела, информира министерот за здравство Венко Филипче. Тој појасни дека тие ќе се отворат во...

Популарно