-0.8 C
Скопје
среда, април 1, 2020
Tags Виз ер

Ознака: Виз ер

Збогум евтини летови, „Виз ер“ си оди од Македонија

„Виз ер“ ја прекинува продажбата на билетите за две дестинации од Македонија, само осум дена откако Министерството за транспорт и врски ја прекина постапката...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

Три нови дестинации од скопскиот аеродром – Малта, Рим и Ваксјо

Малта, Рим и Ваксјо, Швајцарија се трите нови дестинации кон кои ќе се воспостави директна авионска линија од скопскиот аеродром. ТАВ Македонија и авиокомпанијата „Виз...

ВИДЕО: Нова авиолинија на „Виз ер“ – Од Скопје до Будимпешта...

Со пристигнување на авион од „Виз ер“ од Будимпешта на скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска официјално е промовирана новата авионска линија Будимпешта–Скопје–Будимпешта. До унгарската престолнина ќе...

Популарно