19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Вицепремиери

Ознака: Вицепремиери

Лика, Анѓушев, Шекеринска, Османи и Спасовски си ги покачуваат платите

До Собрание бил доставен предлог закон за покачување на платите на вицепремиерите за 8.000 денари, информира Макфакс. Со измените на Законот плата и други надоместоци...

Популарно