2.6 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Вице Заев

Ознака: Вице Заев

Директни помагатели и соучесници: Зоран и Вице Заеви во текот на...

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди...

Мозокот е врвот на СДСМ и семејството Заеви: „Рекет“ станува државен...

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два дена. Имено за она што имавме индиции пред два дена за жал се...

„Бомба“ на Зекири: Потврди дека Вицето се сретнал со Кичеец и...

На лагата и се кратки нозете, па така вчера доцна вечер СДСМ реагираше на пресот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој обвини за...

Што ја премисли Русковска: Зошто таков пресврт во ставови, зошто одлучи...

Новинарот Предраг Димитриевски на телевизија 24 со огромна доза на сомнеж говореше за денешната одлука на Вилма Рускоска јавноста да биде изземена од судењето...

„30 прашања со…“: Дали на Филипче му недостигаат седенките со Боки...

На ред е шампионот по афери и криминогени скандали. Следуваат 30-те прашања за кои Венко Филипче не одговара за сега, ама ќе одговара, наскоро,...

Уште еден тендер од ЕЛЕМ за СВ Инвест на пријателот на...

Битолската компанија СВ Инвест доби уште еден договор за јавна набавка од ЕЛЕМ. Акционерското друштво за производство на струја АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) склучи договор...

ПРИРАЧНИК НА КРИМИНАЛИТЕ НА ЗАЕВ: „Ла Верита“ објави бркање од работа,...

„Осомничените Зоран Заев, роден на 08.10.1974 година во Струмица со место на живеење на ул. „Младинска“ бр… Струмица, Вице Заев роден на ….година во...

ВИДЕО: Го сакаме Виц’то, ни дава пари колку сакаме

„Го сакаме Виц’то, ни дава пари колку сакаме“. Вака жител на село Баница вели во изјава за „Канал 5“, во која пред локалните избори...

Вице Заев по написите во „Ла Верита“: Јас и брат ми...

Во денешното издание на написите во „Ла Верита“ стои дека постоечката документација во обвинителството се состои од извадоци од снимени разговори, според кои, како...

Десет пати зголемен имотот на Заеви откако се на власт –...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Македонската радио телевизија истакна дека откако се СДСМ и Зоран Заев на власт, семејството на Заев...

Популарно