7.6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Виц

Ознака: Виц

Виц: Швалерска терапија

Докторе, имам чести главоболки и веќе не се издржува, што ќе ми препорачате за овој проблем? – Најдете си некој љубовник. – Ме зафркавате, така? – Не...

Виц: Запиени Македонци на одмор во Грција

Двајца Македонци на одмор во Грција се сместиле во хотел каде што бесплатно давале неограничено вино за гостите. И како што е ред, се...

Виц: Кецаш со оправдување

Трпе се прибира дома после училиште. Татко му го прашува: – Какви ти се оценките на училиште? – Па, тато… – Кажи бе! – Паааа… Имам шест единици… –...

ВИЦ: Што ќе добиеш ако избањаш Бугарин?

Што ќе добиеш ако избањаш Бугарин? – Вистински Македонец и леген со многу валкана вода! Вицот го објавуваме поради комисиската расправа за Гоце Делчев и останатите...

Виц: Напален сопруг

Во спалната соба: Жено, ајде побрзо соблекувај се, не можам да издржам! А бе, рано е уште, малиот не е заспан. Заспан е досега, гарант! Не верувам, не...

Виц: Директорот, секретарката, сопругата и…

Директорот излегува од работа на пладне… На вилата со секретарката… Коњак. Бонбони. Заеднички туш. И после… Безумие… Жестоко… Вечерта се враќа дома. Уморен поглед....

Виц: Терсене сопруг

Судијата го прашува осомничениот: -Од што почина вашата прва жена? -Јадеше отровни печурки. -А како почина втората? -И таа јадеше отровни печурки. -Немојте да ми кажете дека и третата...

(ВИЦ) 50 евра на заем

Оди еден човек кај негов должник да си ги бара парите: –Ќе можеш ли да ми вратиш 50-те евра кои ги зеде од мене лани? Должникот...

Виц:Еротски сон

Трпана го прашува Трпе: – Миличок, во твоите еротски соништа јас горе сум или доле? – Ти си кај мајка ти!

Виц: Еротски сон

Прават Трпе и Трпана муабет посабајлечки: Трпе, замисли, дури и по триесет години брак со тебе, минатата ноќ те сонував во еротски сон! Опаааа, Трпано! И?...

Популарно