13.2 C
Скопје
вторник, ноември 19, 2019
Tags ВИЛМА РУСКОВСКА

Ознака: ВИЛМА РУСКОВСКА

Виктор Грозданов: Русковска и Лукаревска освен фризури прават нешто друго?

Оваа колумна мора да се започне со еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ почитуваниот Манојил Мане Јаковлески од две причини: Неговата љубов кон Македонија и...

Дурловски: Кога Рускоска би имала интегритет колку што нема елоквентност…

Оперскиот пејач Игор Дурловски со коментар по интервјуто на обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска за Телевизија 24. „Кога Рускоска би имала интегритет колку што...

Мицковски: Јако е дека и Вилма имаше слика со Бојан

Ивор Мицковски напиша на Фејсбук: Русковска за „Рекет“: Многу политичари се сликаа со Бојан, тие не можеле да знаат што правел тој. И многу новинари работеа...

Обвинителката Русковска открива: Има веродостојна фотографија од Катица Јанева со 50.000...

Обвинителката Вилма Русковска која беше гостинка во емисијата „24 Отворено“ на Телевизија 24 проговори за предметот „Рекет“, во кој, како што е познато, првообвинети...

Русковска потврди: Катица Јанева се сликала со 50.000 евра во кеш

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интервју на ТВ 24 потврди дека постои фотографија со Катица Јанева и 50.000 евра во кеш. Таа на прашањето како...

Русковска: Притвор за првоосомничената побаравме, затоа што има хотел во Грција

Шефицата на организираниот криминал Вилма Русковска во денешното гостување во 24 Отворено во врска со повикувањето на Ременски во судот и откривањето на суми...

„Кртот сеуште не е откриен, а не го ни да го...

Шефицата на организираниот криминал Вилма Русковска во денешното гостување во 24 Отворено, го објаснуваше предметот „Рекет“ и одговараше на прашањата во врска со телефонскиот...

Русковска: Парите од рекетот не се пронајдени, мислам дека тие пари...

Шефицата на организираниот криминал Вилма Русковска во денешното гостување во 24 отворено потврди дека никој официјално досега не понудил спогодба за случајот „Рекет“. Таа потенцираше...

Катица Јанева нудела спогодба за „Рекет“, Обвинителството ја одбило

Притворената поранешна специјална обвинителка Катица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата „Рекет“, јавува Телма, повикувајќи се...

Русковска десет дена ја следела Јанева за „Рекет“

Околу десет дена, пред да биде уапсена и приведена, Катица Јанева била физички следена по налог на Вилма Рускоска. Обвинителството за организиран криминал има...

Популарно