10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags ВИЛМА РУСКОВСКА

Ознака: ВИЛМА РУСКОВСКА

Јане Ченто на Апелација: Ако вас ве тресеше Вилма од гаќи...

Јане Ченто кажа дека ако снимките од видео материјалите се точни како она што го зборува загрозениот сведок и како што е цитирана пресудата...

Јанушев прашува: Нели Заев го пријави „Рекет“? Како на Русковска наеднаш...

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Русковска: Парите што се барани во „Рекет“ не можеме ни на...

Обвинителството докажа дека обвинетите ги сторија кривичните дела кои им се ставаат на товар. Од одбраната на Јанева се уверивме дека истата сè уште...

Обвинителството одбило барање на МВР Ден Дончев да биде ставен на...

Вилма Русковска добила барање Ден Дончев да биде ставен на таканаречената „Стоп” листа за да не може да ја напушти Македонија, дознава „Експрес“, според...

Нов пораз на Рускоска: И на денешното рочиште ниту еден од...

Вилма Рускоска повторно се соочи со неможност да ги докаже своите тврдења од обвинението за настаните од 27-ми април. После толку време таа не успеала...

Ѓорѓиевски: Дали Дончев веќе ја напуштил државата и дали Заев и...

Дали е вистина дека Ден Дончев веќе ја напуштил државата и дали Зоран Заев и Вилма Русковска ќе преземат одговорност за тоа, запраша на...

Јанева, Заев и Русковска во ист момент биле во Грција?: Постои...

Што правеле Јанева и Заев во ист момент во Грција и дали таму се наоѓала и обвинителката Вилма Русковска, запраша уредникот на Инфомакс, Александар...

Оливер Спасовски повикан како сведок на Рускоска

Техничкиот премиер Оливер Спасовски е повикан како прв сведок на Обвинителството за случувањата од 27 април. Спасовски е предлог на обвинителката Вилма Рускоска. Заедно со него...

Жестока кавга меѓу Рускоска и Боки 13: Ова е судница, а...

Жестока расправија имаа обвинителката Вилма Рускоска и Бојан Јовановски за тоа дали треба да излелезе од притвор. Боки го молеше судот за поблага мерка...

Рускоска ќе го анализира материјалот на Милошоски, па ќе одлучи како...

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција преку соопштение извести за средбата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Анотнио Милошоски, со обвинителката Вилма Рускоска. Денеска во...

Популарно