6.3 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Викенд

Ознака: Викенд

Утре дожд, а еве какво ќе биде времето викендов

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен...

Топло време за продолжениот викенд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе биде во...

Ако патувате некаде за продолжениот викенд, овие информации за патиштата мора...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд 31.07.2019 почна со изработка на прв слој асфалт на патен правец Лот 2 Драчево...

Ќе се пренасочуваат автомобили и автобуси: Викендов избегнете ја оваа локација...

Поради изведување комплексни градежни активности во сабота и во недела на мостот Гоце Делчев ќе биде воведен привремен сообраќен режим, информираат од Град Скопје. Во...

Викендов пеколно топло – Подгответе се за целосен температурен шок, од...

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава...

Денеска променливо време – еве што не очекува за викендот

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава...

Продолжниот викенд ќе биде совршен за три хороскопски знаци!

Продолжниот викенд кој е во тек ќе биде совршен за овие три хороскопски знаци Девица На Девиците ќе им оди одлично во љубовта викендов! Венера е...

Празничниот викенд ја испразни земјава: Колони возила и денеска накај Грција

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од Авто мото сојузот (АМСМ). На граничните премини задржувањeто е во интервал...

Искористете го викендот максимално – од следната недела целосен пресврт во...

Времето денес ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисочен правец. Утрото свежо, а преку денот потопло. Времето во...

Ако патувате викендов: Овие информации за состојбата на патиштата мора да...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 21.03.2019 (четврток) на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи...

Популарно