11 C
Скопје
четврток, мај 28, 2020
Tags Video

Ознака: video

ВИДЕО: Објавена снимка од малтpeтиpaњето на граничарите во караулата Гошинце, две...

На социјалните мрежи се појави видео од испитување на македонски граничари од страна на сепаратистичка организација ОНА во караулата Гошинце, Општина Липково во северниот...

ВИДЕО: На повидок ли е еколошка катаcтpoфа во Крива Паланка? Се...

До редакцијата на ЈАВНО.МК пристигнаа видеа и фотографии од загрижени граѓани од село Узем кое се наоѓа во близина на рудникот Тораница, но и...

ВИДЕО: Нов „бисер“ на Заев – Граѓаните муслимани со исламска вероисповед

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев додаде нов „бисер“ на долгата низа гафови при јавни обраќања, овојпат спомнувајќи нов, досега не слушнат...

Бесна брканица: Еден од најбрзите автомобили против најбрзиот авион во светот...

Авионот „F35 Fihgter“ и суперавтомобилот „McLaren Speedtail“ ги измерија силите и брзините за потребите на познатата автомобилска емисија „Top gear“. Авионот „F35 Fighter“ моментално е...

ВИДЕО: „Хуго сега е мит“ – Топката ја допре 38 пати...

Хуго Санчез е фудбалска легенда кој четири пати во низа беше најдобар стрелец во шпанската лига во 80-тите години на минатиот век, а потоа...

Алушовски за плановите: Санталов доаѓа, Борко останува, со другите ќе се...

Вечерва специјализираниот сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ објави интервју со тренерот на Вардар, Стевче Алушовски. Алушовски зборуваше за плановите на Михајло Михајловски кој ќе...

ВИДЕО: Борисов најави вето по самитот во Загреб ако Македонија не...

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов имаше прес-конференција за самитот во Загреб на која најави вето ако Македонија не го исполни договорот. Според Борисов, сите земји...

ВИДЕО: Бyнт во Мождивњак, родното село на градоначалникот што го бришеше...

На градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски му се случува бyнт во родното село откако во саботата во полициски час испрати фирма со брусилица...

ВИДЕО: Целосно интервју со бате Ване во „Спортско студио“ – муабети...

„Имам на едно место кажано. Сите други новинари ќе ги купам со по 10 ќебапи, а ти ќе ми ги изедеш ќебапите и пак...

ВИДЕО: Бугарскиот професор Дечев во „Заспиј ако можеш“ – Имаме заедничка...

Бугарскиот историчар Стефан Дечев, кој е гостин во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа тврди дека Македонија и Бугарија имаат заедничка историја, дека...

Популарно