0 C
Скопје
понеделник, декември 10, 2018
Tags Video

Ознака: video

ВИДЕО: „Земјо Македонска“ eчи во соблекувалната на македонските ракометарки по победата...

„Земјо Македонска“ eчеше во соблекувалната на македонската женска репрезентација, откако без поголеми проблеми ја победи Турција. Со оваа и победите над Азербејџан и Исланд...

ВИДЕО: „Македонскиот Тигар“ Ален Амедовски до 8-та победа во низа со...

„Македонскиот Тигар” Ален Амедовски вечерва дојде до својата осма победа во исто толку мечеви кои ги решава со нокаут, во својата засега брилијанрна ММА...

Војна на улиците на Париз: Нема револуцијата без насилие (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку 224 лица се уапсени за време на протестите на „жолтите елеци“ во саботата во Париз, кои резултираа со судир со полицијата и ранување...

Димитрија во „Диво Месо“: А ти ако сакаш да разградуваш, марш...

Актерот Александар Ацо Ѓорчев ја игра улогата на Димитрија во драмското дело „Диво Месо“ од македонскиот драматург Горан Стефановски. Ова епохално дело премиерно изведено на 29 декември 1979 година...

Џафери ги смируваше министрите: Сугаре, што ти е бе Сугаре? (ВИДЕО)

Денешната седница во Собранието беше резервирана за пратенички прашања. Пратениците од опозицијата го нападнаа премиерот Заев за слабата реализација на капиталните проекти и неисполнетите...

Петир упати критики во ЕП: Македонија е заложник на неразумната политика...

Европратеничката од Хрватска, Маријана Петир, во расправата во Европски парламент за Извештајот на Европска комисија за Македонија за 2018 година уште еднаш критички се...

Право во лицето – вака Бибер ѝ честиташе роденден на тазе...

Новопечениот зет Џастин Бибер на својата тазе сопруга Хејли Болдвин на детски откачен начин ѝ го честиташе нејзиниот 22. роденден. Џастин Бибер ѝ подготвни роденденска забава...

Хорор: Згрозувачка снимка од градинка – воспитувачка вика на дете и...

Видео снимка од детска градинка во Хрватска, на која се гледа како воспитувачка пред децата користи многу непримерен речник ја згрози јавноста. Имено, на снимката...

Тасева: Груевски не побегна, туку го пуштија – допрва ќе ја...

Универзитетскиот професор и правен советник, Слаѓана Тасева при синоќешното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21, рече дека експремиерот Никола Груевски не е бегалец, туку...

Вучиќ: И Тадиќ купи мерцедес, па не го апсевме како Груевски...

Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Кирилица“ на телевизијата „Хепи“ објасни како Груевски избегал од Македонија, односно кога и како поминал низ Србија на...

Популарно