27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Венко Филипче

Ознака: Венко Филипче

Епидемијата ескалира, луѓе умираат, болниците се преполни, а министерот Филипче води...

Македонија руши рекорди по бројот на заразени и починати од корона вирусот. Само вчера имаше дури 12 починати и 132 новозаразени, од само 868 тестирања, што...

Филипче го разреши д-р Зибери – Епидемиологот Стојанов е нов в.д....

Доктор Александар Стојанов, епидемиолог од Центарот за јавно здравје е назначен за нов вршител на должност директор на Центарот, соопшти Министерството за здравство. Министерството за...

Мирчевски: Дали ќе лета само Зибери, дали курбан ќе оди и...

И сега не разбрав, Филипче синоќа го разреши или не го разреши Зибери? Антикорупциска вели правни пречки нема, а Филипче тврди дека нема да...

Д-р Шопова: Филипче наместо да го менаџира здравството, брои новозаболени и...

Филипче и Заев  го ставија на колена здравствениот систем.Ковид – 19 на површина ги извади сите проблеми во здравството.Несправувањето со последиците од корона вирусот...

ОФИЦИЈАЛНО: Доколку одите во самоизолација почнувајќи од денеска јавно ќе бидете...

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека денеска или најдоцна утре јавно ќе бидат објавени имињата на луѓето кои не сакаат да ги примат...

Филипче: Со големиот број на ново заразени лица се јакне колективниот...

Иако Македонија е последна на сите светски листи по тоа како се справува државава со корона вирусот, министерот за здравство Венко Филипче вели дека...

И денеска околу 165 новозаразени- Заев и Филипче уште ја држат...

И денеска бројката на новозаболени од Ковид 19 е троцифрена. Спорен неофицијални информации, регистрирани се околу 165 случаи, од кои речиси 100 се во...

Д-р Лазов: Филипче, по корона дебаклот, сега дефокусирате со лична промоција?...

По тоталното фијаско и корона дебаклот кој Ви се случува, тргнавте во промоција на и онака малку сработеното во вашиот мандат. Господине Филипче, овој...

За Филипче е поважен ПР-от отколку грижата за здравјето: Сестри даруваат...

„Славица и Мирјана се двете ќерки на најстарата излечена пациентка од КОВИД-19, кои и тие оздравеа од овој вирус. Минатата недела даруваа конвалесцентна плазма...

Филипче: Нема потреба од воведување полициски час и продолжување на вонредната...

Засега нема потреба од воведување на полициски час. Со засилените контроли на терен и правењето на анкети при кои се одредуваат контактите, кластерите се...

Популарно