22 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Велика Британија

Ознака: Велика Британија

Заев: Северна Македонија ќе го пополни местото на Велика Британија во...

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев ќе биде гостин во новото издание на „Еден на Еден“ кај Жарко Димитриоски, во недела од...

Борисов: Наша единствена врска со камионот со 39 безживотни тела е...

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата...

Ѓорчев во Лондон се сретна британски парламентарци и генералниот секретар на...

Во текот на посетата на Лондон и Велика Британија меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев оствари повеќе билатерални средби. Ѓорчев се сретна со Грег Хендс,...

Што прави Меган Маркл за да се врати во форма –...

Меган Маркл стана мајка пред околу еден месец. Познато е дека војвотката од Сасекс е голема заговорничка на здрав начин на живот кој вклучува редовно...

ФОТО: Вакви покани за свадба никој немал- младенци предизвикаа бура реакции

Еден пар од Велика Британија предизвика бура реакции на друштвените мрежи откако на Фејсбук страницата „That’s It, I’m Wedding Shaming“, објави фотографии од поканите...

Меј најави оставка – еве кој може да ја наследи

Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска дека ќе поднесе оставка пред наредната фаза преговори за Брегзит, а иако не објави датум кога ќе замине...

(ФОТО) Ѓорчев со новата министерка за одбрана на Британија: Време е...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на Фејсбук сподели дека, кон крајот на минатата година остварил средба со сегашната министерка за одбрана на Велика Британија. Мордаунт...

Макрон: Франција е „најподготвена земја” во случај да нема договор за...

Франција е „најподготвената земја”, меѓу оние кои се директно засегнати и кои ќе мораат да се справат со последиците од Брегзит без договор, дури...

НОВ БИСЕР НА ЗАЕВ: Според него Велика Британија го отстапи на...

Денеска Зоран Заев оствари официјална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц при што премиерот изјави дека Велика Британија на Македонија и го отстапила своето...

(ВИДЕО) Велика Британија ја погодија околу 20 илјади грмотевици

Околу 20.000 грмотевици биле забележани вечерва во Велика Британија за време на силна бура, а аеродром во близина на Лондон пријавил проблеми со летовите откако...

Популарно