11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags веѓи

Ознака: веѓи

Само еден детал на вашето лице открива се за вас, нема...

Ако очите се огледало на нашата душа, нашите веѓи се рамката која открива многу за тоа каква личност сме. Обични веѓи – Вие сте личност...

Веѓи како од насловна: Еве го третманот за квалитетен израз

Иако на прв поглед делува помалку важно, веѓите се всушност многу важен дел кога е во прашање убавината. Некои ги скратуваат, другите ги доцртуваат,...

Совршени веѓи во 10 чекори

Обликот и изгледот на веѓите е исклучително важен за целокупниот изглед на вашето лице. Невешетото обликуваните, неуредните или претанките веѓи ќе го нарушат изгледот,...

Како да ги средите вашите веѓи (Видео)

Краток туторијал, како да направите вашите веѓи да изгледаат прекрасно:

Со јапонски метод до поубави веѓи

Погледнете како со една јапонска метода може да имате совршени веѓи секој ден! Што е микроблејдинг? Јапонски метод за обликување на веѓите. Микроблејдингот добива се поголема...

Популарно